lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kabina lakiernicza jest traktowana jako urządzenie czy j
Autor Wiadomość
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 23-11-2011, 16:24   

No taki mały quiz bo mnie dzisiaj zaciekawiła pewna wypowiedź pewnego pana. A że akurat o tym jeszcze nie czytałem to sie zapytałem z ciekawości i czekam na jakąś odpowiedź :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-11-2011, 17:47   

... to tak bez rozpisywania się :)

http://lakiernik.info.pl/...20na%20zew..pdf

oj, oj Panie moderatorze :nono: :nono: :nono: .... tu na forum wszytko już jest !

... i obstawiam że Pan ktorego wypowiedź cię zaciekawiła ... to pewnie ktoryś dostawca kabin lakierniczych ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 23-11-2011, 19:31   

PROJEKTER napisał/a:
... i obstawiam że Pan ktorego wypowiedź cię zaciekawiła ... to pewnie ktoryś dostawca kabin lakierniczych ;)


Nie to wypowiedź takiego pana który posiadał kabine i ją musiał sprzeda bo sąsiad nie wyraził zgody
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-11-2011, 11:25   

madmax napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
... i obstawiam że Pan ktorego wypowiedź cię zaciekawiła ... to pewnie ktoryś dostawca kabin lakierniczych ;)


Nie to wypowiedź takiego pana który posiadał kabine i ją musiał sprzeda bo sąsiad nie wyraził zgody


To powiedz mu żeby poczytał forum ... sąsiedzi ( z całym szacunkiem dla każdego bo każdy jest czyimś sąsiadem ) ... to mają akurat guzik do zgadzania się lub nie zgadzania. ;)

Jakby tak było, że decydują sąsiedzi to w Polsce nie była by wydana żadna decyzja z pozwoleniem na budowę. :) W tej sprawie jest jak z każdą inną. Każdy obywatel posiadający formalniej prawa obywatelskie, ma prawo protestować i mówić co mu się nie podoba i wnosić sprawy do sądu administracyjnego, lub cywilnego. Gdzieś jednak jest zawsze koniec tej drogi protestacyjnej i wygrywa ten kto ma rację :) ... a w kwestii lakierni rację ma ten kto przestrzega zapisów umieszczonych w miejscowym Planie Zagospodarowania Ternu. :nono:

Plan jest jak Biblia ... jak pozwala na organizację lakierni to nie ma takiej siły żeby ona nie powstał ... jak tego zabrania ... wtedy racja po stronie sąsiadów ;] .... i nikt już w niczym nie pomoże.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-11-2011, 12:50   

Z krótkiej rozmowy z jaką z nim przeprowadziłem wynikało że....

Sprzedawca komory powiedział mu ze nie potrzeba planu budowy jezeli komora nie przekracza 35 metrów kwadratowych. Jego komora podobno nie przekraczała więc ją postawili 1,5 metra od płotu sąsiada, na co wczesniej sąsiad sie podobno zgodził. Po czym po pewnym czasie wpada kontrola wykonuje pomiar komory i mowi ze jest źle i h... ze kara będzie i ze komora ma zniknąć bo potrzebny jest plan budowy. I komore musiał sprzedać... W miedzy czasie był sąd ale sprawe przegrał. Nie wiem jak to tam było do konca bo tyle mi opowiedział na szybko w sklepie i tyle.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-11-2011, 15:32   

madmax napisał/a:
Z krótkiej rozmowy z jaką z nim przeprowadziłem wynikało że....

Sprzedawca komory powiedział mu ze nie potrzeba planu budowy jezeli komora nie przekracza 35 metrów kwadratowych.


:) Żenada :glupek: Mam nadzieję, że czytałeś publikacje bo nie omieszkałem odniść się do takich bzdur rozpowszechnianych przez dostawców kabin. Do takich i do tych, że to urządzenie technologiczne nie związane na stałe z gruntem .... jak tokarka :smiech:

... ale njabardziej perfidne ze strony niektórych oferentów jest to, że mogą wyciągnąć Ustawę Prawo Budowlane i pokazać kupującemu paluchem art, w takim brzemieniu z informacją, że budynek do 35 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę. :glupek: .... no i wykazać że to Ja jestem w "czarnej dupie" niewiedzy, a oni ... proszę jest czarno na białym. w Ustawie Prawo Budowlane. :)

..... Kto tam będzie teraz sprawdzał, że ten przepis jest w rozdziale zatytułowanym Zabudowa zagrodowa na terenach rolnych ... no i kto tam się będzie dopytywał o akty wykonawcze do Ustawy czyli o wydawane przez Ministrów rozporządzenia do Prawa Budowlanego, które to akty regulują szczegóły różnego rodzaju procedur, zakazów i nakazów.

Tak przykładowo ... to czasami te akty wykonawcze tak szczegółowo to regulują, że odwołują się do jakiejś Normy PN-EN, a tam - wymiary z kilometrów w ustawie ... metrów w rozporządzeniu spadają do centymetrów w normie i w efekcie 19 cm od czegoś tam, jest zgodnie z prawem, a 20 cm już nie i nigdzie nie ma tak szczegółowej informacji podanej tak wprost w tzw. przepisach prawa.

Dlatego opowiadanie pierdół i szerzenie mitów w przypadku tych kabin lakierniczych na zewnątrz jest tak łatwe i trzeba naprawdę dobrze poszperać żeby dotrzeć do faktów. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-11-2011, 15:47   

PROJEKTER napisał/a:
Żenada :glupek: Mam nadzieję, że czytałeś publikacje bo nie omieszkałem odniść się do takich bzdur rozpowszechnianych przez dostawców kabin.


Czytałem czytałem tą publikacje i odrazu w pierwszym zdaniu piszesz że sprzedawcy kupujących robią w ciula... No i to sie sprawdzilo u tego kolesia.

Temat mnie zaciekawił jak to faktycznie jest i dlatego go poruszylem. I teraz jest już wiadome o co biega. :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne