lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienie pistoletu do bazy
Autor Wiadomość
Properth
Bywalec



Wiek: 44
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: BQ
Wysłany: 12-07-2014, 23:32   Ustawienie pistoletu do bazy

Witam panowie

Lakierowałem już wiele elementów, obecnie robię swoje auto w kolorze Mercedes 473 champagner i spaprałem klapę bagażnika i dach. Myślałem, że mnie potarga w tej hali. Robiłem klapę w pionie ( dach wiadomo, jedynie auto na bok by trzeba było, ale robilem w poziomie) i wyszły mi delikatne cienie... już jestem głupi co jest nie tak. Baza duPont 80% rozcieńczalnika, rozcieńczalnik bazowy profixa, pistolet AirGUnsa Iwata AZ3 HTE2 dysza 1.3 ciśnienie 2.0, szerokość strumienia na max. Obstawiam jeszcze jedną ewentualność mianowicie być może zbyt duża ilość materiału natryskiwanego. Może jest tutaj ktoś używający tego pistoletu i da mi poradę. Zrobiłem szerokośc strumienia na max, ciśnienie 2,0 i ilośc materiały wkręciłem na max a następnie zrobiłem 2,5 obrotu pokrętłem.

pozdr ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-07-2014, 17:11   Re: Ustawienie pistoletu do bazy

Properth napisał/a:
Witam panowie

Lakierowałem już wiele elementów, obecnie robię swoje auto w kolorze Mercedes 473 champagner i spaprałem klapę bagażnika i dach. Myślałem, że mnie potarga w tej hali. Robiłem klapę w pionie ( dach wiadomo, jedynie auto na bok by trzeba było, ale robilem w poziomie) i wyszły mi delikatne cienie... już jestem głupi co jest nie tak. Baza duPont 80% rozcieńczalnika, rozcieńczalnik bazowy profixa, pistolet AirGUnsa Iwata AZ3 HTE2 dysza 1.3 ciśnienie 2.0, szerokość strumienia na max. Obstawiam jeszcze jedną ewentualność mianowicie być może zbyt duża ilość materiału natryskiwanego. Może jest tutaj ktoś używający tego pistoletu i da mi poradę. Zrobiłem szerokośc strumienia na max, ciśnienie 2,0 i ilośc materiały wkręciłem na max a następnie zrobiłem 2,5 obrotu pokrętłem.

pozdr ;)


moze zbyt male cisnienie i za duzo materialu?? pobaw sie regulacja i porob testy na starym elemencie
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Properth
Bywalec



Wiek: 44
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: BQ
Wysłany: 13-07-2014, 23:44   

Spróbuję pewnie pokombinować. Ale chyba max na bazę to 2,5 bara? DO 2,5 podniosę ciśnienie i chyba tylko to zostaje. No i przede wszystkim światło dobre.... bo na czuja to wiadomo. A Ty, na jakim ciśnienie bazę kładziesz??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 14-07-2014, 19:40   

Ja ustawiam ciśnienie pod bazę na 2.0-2.3 bara. Materiał na maksa, miotła też (czasem ją ciut przykręcam). Trzymaj pistolet pod kontem 90 stopni do lakierowanego elementu to nie będziesz miał chmurek.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne