lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 21:39
który KOMPRESOR wybrać??
Autor Wiadomość
Piotrek Dąbek
Stały Bywalec
motoryzacja



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 93
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Bogdalec
Wysłany: 12-02-2011, 15:43   

nie trzeba nic smarować pod ciśnieniem wał zbiera sam olej i smaruje

[ Dodano: 13-02-2011, 11:34 ]
kupiłem taką sprężarkę z kamaza z butlą 150l za 150 zł tylko silnik założyć i można malować

[ Dodano: 13-02-2011, 12:20 ]
przepraszam za pomyłkę ta sprężarka jest od ziła pomyliłem się bo są niemal takie same jak w kamazie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szopenn
Bywalec


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 14-02-2011, 23:14   

Piotrek Dąbek napisał/a:
nie trzeba nic smarować pod ciśnieniem wał zbiera sam olej i smaruje

[ Dodano: 13-02-2011, 11:34 ]
kupiłem taką sprężarkę z kamaza z butlą 150l za 150 zł tylko silnik założyć i można malować

[ Dodano: 13-02-2011, 12:20 ]
przepraszam za pomyłkę ta sprężarka jest od ziła pomyliłem się bo są niemal takie same jak w kamazie :)


kolego są panewki czy łożyska rolkowe czy też kulkowe??? jeśli są panewki to tylko smarowanie pod ciśnieniem z silnika, inaczej zarżniesz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Piotrek Dąbek
Stały Bywalec
motoryzacja



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 93
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Bogdalec
Wysłany: 18-03-2011, 11:33   

no niby tak a jakby zalał ją olejam tak by wł się maczał
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szopenn
Bywalec


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 17-04-2011, 08:59   

nie bedzie się nic maczało, zarżniesz to...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 17-04-2011, 10:25   

Cytat:
jeśli są panewki to tylko smarowanie pod ciśnieniem z silnika, inaczej zarżniesz.

bzdura, mozna na korbowodach(jesli dwu tłokowa) zrobic po 2 otwory w odpowiednim miejscy i nic sie nie zatrze, poprostu bedzie tzw.smarowanie opadowe
100% sprawdzone, wał i panewki beda jak nowe ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Piotrek Dąbek
Stały Bywalec
motoryzacja



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 93
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Bogdalec
Wysłany: 17-04-2011, 13:02   

no właśnie pio124 ma racje też tak myślałem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
skwaromir
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Ciężkie
Wysłany: 28-04-2011, 06:41   

Witam

Może nie jest to dokładnie do tematu, ale znalazłem taki kompresor Fabryka wagonów. Czy ktoś się z czymś takim spotkał ? Bo sprzedający nie ma zbyt wiele informacji, czekam jeszcze na numer kontaktowy od niego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gizbern
Użytkownik


Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30-04-2011, 09:03   

Jak dla mnie to kupa złomu,jedynie silnik można z niego wykorzystać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 30-04-2011, 09:35   

gizbern napisał/a:
Jak dla mnie to kupa złomu

a dlaczego?? bo nie jest ładny kolorowy i z napisem Made in China?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 30-04-2011, 12:18   

skwaromir napisał/a:
Bo sprzedający nie ma zbyt wiele informacji,

Ja bym brał za taką kase, od razu przyjmując, że pójdzie do remontu. Pierścienie jakoś dobierzesz, a cylindy do honowania.
Może się okazać, że sprzęt jeszcze długo pożyje. W końcu polski :D Może odkryjesz na miejscu tabliczkę znamionową i porównasz z teraźniejszą wydajnością. Jak masz kontakt do gościa to się spytaj czy jak się okaże, że to padło to nie bedziesz musiał kupować ( obstawiam, że wylicytujesz ją). Z Opisu gościa można wywnioskować, że jest "porządna" - czyli jeszcze dobra i sprawna. Nie napisał dosłownie, ale to też się liczy- "opis wskazujący na" stan przedmiotu sprzedawanego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 01-05-2011, 09:54   

Tak jak patrze na tą sprężarkę to obstawiam że będzie miała z 500 na minute max. Ale napewno jest to leprzy sprzęt niż jakieć cuda z silnika malucha :smiech: Ja też kupiłem sprężarke wyglądającą jak kupa złomu Wana i uzywam ją już 3 rok. Dałem sprezarke do remontu i ciesze się jej głośną pracą bo cicha nie jest ale dobra ;]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krysio11
Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 52
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Jaroslaw
Wysłany: 01-05-2011, 17:04   

mam taka sprezarke u sebie tylko z lat 80 i mam wszystkie metki na niej i wydajnosc wg metki to chyba 750 l, jak ktos bedzie zainteresowany to moge zrobic foty tych oznaczeń, ogólnie radzi sobie dobrze z nabijaniem powietrza
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
borek88
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 13
Skąd: Konin
Wysłany: 07-05-2011, 16:09   

witam
mam pytanie czasami bawie sie w malowanie a to sobie a to rodzinie czy znajomym (prowizora niestety z tym co mam)
chcialby powbawic sie w to i myslalem o jakims tanim kompresoze do 1tys zl
i moje pytanie czy na takim kompresorze
firmy BASS POLSKA
Zbiornik: 50L
Moc: 2,2 Kw / 3HP
Wydajność: 412 litrów/minutę
Zasilanie: 230V / 50Hz
Max. ciśnienie: 10 atm. (ROBOCZE 8 atm)
Tłoki: 2 (w układzie V)
Obroty: 2850 r/min
Zabezpieczenie termiczne silnika
Wymiary: 58 x 28,5 x 58 cm
Przyłącze powietrza: ( szybko złączka ) 1/4"
Waga: 43,2 Kg
da rade malowac amatorsko ale z przyzwoitymi efektami??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2011, 16:15   

borek88 napisał/a:
Wydajność: 412 litrów/minutę

Prawdziwa wydajnośc to ok 250 l/min.
borek88 napisał/a:
da rade malowac amatorsko

Są gorsze sprężarki na poczatek, więc dlaczego nie.
borek88 napisał/a:
ale z przyzwoitymi efektami??

Zalezy czego oczekujesz.
Spoko, masz zezwolenie na start :) :) :)
 
     
borek88
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 13
Skąd: Konin
Wysłany: 07-05-2011, 21:12   

mkautos, dzieki wielkie:D myslalem ze zostane zjechany jak to na forum ze gowno i ze tym to wrota od stodoly mozna malowac a tu calkiem przydatne info i do tego sprostowanie co do wydajnosci??
powiedz mi jeszcze kolego czy do takiej srezareczki musze kupic jakis filtr z redutkorem??
jesli tak to jaki i jaka cena
jeszcze interesuje mnie pistolet do bazy i claru oraz drugi do podkladu takie zebym za oba dal cos w okolicy 200zł max ale to chyba nie ten temat
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nosb
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 16-05-2011, 10:33   

Panowie zakladam sobie warsztacik/wulkanizacje.

Chcialem kupic jakis sensowny kompresor. Na ten cel mam max 3,5 tys.

Watpie zebym wymienial opony nonstop bo do tej pory rovbie wiecej mechaniki ( swapy silnikow itp ) i pewnie sie to nie zmieni :)

No ale chcialem cos sensownego na powiedzmy uzytkowanie wydaje mi sie okazjonalne :)

Calkiem mozliwe ze bede sie bawil rowniez w lakierowanie ( bo okoliczni albo biora nieduzo ale i tak za duzo jak za spieprzona robot - tak to sobie sam pomaluje ;) albo kupe pieniedzy ) .

W tej kategorii najlepsze to chyba kupczyk prawda ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1600531407

i taki :

http://allegro.pl/kompres...1610966796.html :)

Ktos ma/uzywa ? Pierwszy ma sporo nizsza wydajnosc i nie wiem na ile to ma dla mnie znaczenie...

Warto doplacic ? Z gory dzieki za pomoc ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szopenn
Bywalec


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 18-05-2011, 08:48   

Z tego co mi wiadomo to Kupczyki to szajs i często na serwis trafiają..... (tylko z opinii z for internetowych)

Za taką kasę możesz szukać już po Walterach tylko, do zakładu na pewno będziesz potrzebował sprzętu z homologacją a to boli b za tyle kaski wyszedłby naprawdę porządny i wydajny kompresor zrobiony samodzielnie - i nie myślę o silniku malucha.

madmax napisał/a:
Tak jak patrze na tą sprężarkę to obstawiam że będzie miała z 500 na minute max. Ale napewno jest to leprzy sprzęt niż jakieć cuda z silnika malucha :smiech:


ja bym się tak nie śmiał, sam posiadam waltera HD520 i do wszystkiego mi starcza ale niestety nie do piaskowania. Rozważając inne oferty to nic taniej nie wyjdzie niż właśnie sprężarka na silniku malucha b:

1. silnik załatwisz za darmo, wyczyścisz, zmienisz pierścionki ewentualnie za grosze
2. głowica z jelcza - stary typ bez przeróbek ok 150 zł - ludzie mówią że jest niewydajna ale.... wg. fabrycznych danych zaworów wystarczy na 440L na minute.... głowica pasuje bez przeróbek, uszczelka upg 15 zł
3. koło zamachowe silnika do tokarza pod pasek klinowy - 20 zł
4. silnik.. zależy jak kto se poradzi od 200-500 zł
5. butle LPG zalegają na złomach i wiadomo że jest to koszt znikomy
6. presostat, zabezpieczenia ok 200 zł
7. robota...

Taki komresorek ma minimum realne 300L, nie ma się nic prawa z nim stać bo przy takiej wydajności będzie chodził na niskich obrotach nawet zgrzać się nie zdąży.

Jeśli kupiłeś starego WANa to przypuszczam że 330L na wydajności... za samą używke do remontu dałeś więcej. Nie wspominając już że niektórzy za samą pompe Wanowską 330L spiewają sobie 1000 zł na allegro po remoncie.... bez komentarza...
Cena nowych o realnej wydajności 300L - zaczynają się od 2000 zł.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nosb
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 18-05-2011, 09:00   

No rozumiem ale wez pod uwage ze pewnie baaaaardzo duzo tez ich sprzedaja i pewnie dlatego duzo sie slyszy o awaryjnosci. No wlasnie patrzylem po walterach tez ale dosc drogie nowe ( nie starczy mi ) a z uzywkami wiadomo roznie bywa.

Nie bedzie on uzywany cale dnie do malowania .

Kompresor musze kupic na fakture ( dotacja ) wiec odpada samodzielne robienie itp...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szopenn
Bywalec


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 18-05-2011, 09:05   

Wiadomo, poczekaj jeszcze na opinie innych.... FINI ma porządne kompresory również, a od czasu do czasu trafiaja się na allegro agregaty sprężarkowe WAN, używane ale na fakture.... Taki potworek 1000L wydajności w cenie kupczyka to już coś.... o jego awaryjność bym się nie martwił... tylko silnik ma 11KW :)

Jak bym miał brać to bym brał tego większego kupczyka, tylko swojego Waltera HD520 ze zbiornikiem 270L kupiłem za 3800 zeta..... to ja wiem czy taka różnica....

Choć miałem i z Walterem kłopot, w trakcie eksploatacji pękł wziernik poziomu oleju, serwisant był dwukrotnie starał się uszczelniać, ostatecznie wymieniono mi wziernik na nowy. Przy każdym przyjeździe serwisanta olej na nowy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gringo
Użytkownik



Wiek: 38
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 20-05-2011, 22:58   

Witam wszystkich,

Poszukuję kompresora który posłużył by do niezbyt częstego piaskowania i malowania. Elementy nie przekraczałyby 2 metrów kwadratowych. Słyszałem że kupczyk to dobra marka, ale na tym kończy się nawet moje słyszenie.

Z góry dzięki za pomoc.
_________________
http://img.userbars.pl/155/30879.png
www.knedel.xp3.biz/forum1/
www.forum.fsoautoklub.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
nosb
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 23-05-2011, 15:21   

W firmie gdzie mialbym brac reszte dostalem oferte na waltera hd520 za kwote 4200zl. Przekracza to moj budzet ale chyba sie skusze bo ten mocniejszy kupczyk 3700 a najtaniej na allegro widzialem go za 3400 bodajze.

Ile ten walter ma faktycznie wydajnosci ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 23-05-2011, 21:54   

400l/min
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szopenn
Bywalec


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26-06-2011, 10:41   

a ja odnotowałem następną awarię kupczyka na swoim podwórku...

po raz kolejny padł mojemu koledze, tym razem po gwarancji - nawet nie widziałem że posiada kupczyka.. i jak mi zaczął opowiadać to.. włos się jeży....

Pierwsze gwarancja wymiana UPG, z tymże serwis nawet nie przyjechał napisali mu lojalkę, że nie straci gwarancji jeśli wymieni sobie sam. Więc przysłali mu komplet uszczelek i wymienił.. kompresor chodził...

Druga gwarancja, pompa poszła do kupczyka - zluzowało się koło pasowe na wale i wyłupało kawałek wału z klinem. Pewnie na etapie montażu źle skręcone, nie dali kleju blokującego.. trudno powiedzieć czyja wina. Wysyłka, nowa pompa....

Trzecia usterka, tym razem po gwarancji, spadek wydajności.. pewnie zawór tłoczny poszedł, kolega nie zaglądał.

Nawet nie mam modelu tego kompresora, ale jak bylibyście uparci to zrobie fotki i podam model jak będziemy rozbierać.

Unikałbym Kupczyki szerokim łukiem....

PS.
rzeźbie ten kompresor z malucha zaprezentuje wam efekty;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne