lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 15:19
Punkcik rdzy pytanko
Autor Wiadomość
bmtriko
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-02-2014, 19:34   Punkcik rdzy pytanko

Szanowni koledzy mam takie pytanie... z tyłu w bmw koło lampy mam oznakę korozji wielkości połowy główki zapałki(że tak to ujmę) wiem,że muszę kupić zaprawkę w kolorze okej to,że mam rdzę papierem doczyścić okej wiem tylko teraz pytanie

po oczyszczeniu mogę dać zaprawkę od razu czy pierw np epoksyd a na to zaprawkę???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 27-02-2014, 22:09   

Czy ta ,,zaprawka,, ma właściwości antykorozyjne ??? :D odpowiedz sobie??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bmtriko
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-02-2014, 22:24   

spytam inaczej przykładowo usuwam, rdzę do gołej blachy...na to daje epoksyd(nie zależy mi estetyce bo będzie to pod maską i ramką tablicy rejestracyjnej) i teraz co na epoksyd dać?? bo nie chce się bawić w klary,podkłady itp coś prostego typu czyszczę do gołej blachy,odtłuszczam na to epoksyd i co teraz na epoksyd jednego by już nie tworzyć i nie cudować??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 27-02-2014, 22:27   

Jeżeli tego nie widać ;) to po co jeszcze na to coś dawać ?? wystarczy sam epoxyd
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bmtriko
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-02-2014, 22:36   

ahaa bo ja tak czytam i czytam i zgłupiałem,punkcik poleciał do Ciebie a jeszcze jak mogę to spytam

1.czyli bo to jest pod maską i pod tablicą rejestracyjną... jak wyczyszczę do gołej blachy+odtłuszczę+dam epoksydowy i finito?? i już nic nie trzeba? i będzie zabezpieczone??

2.Np pod maską i tablicą nie daje rady rdzy usunąć do końca i tutaj pytanie czy w takim wypadku wystarczy reaktywny+akrylowy i finito???(jak tak to po nałozeniu reaktywnego długo trzeba czekać by akrylowy nałożyć)??

3.Pod podwoziem jest rdza..tam sam nie wiem,czy uda się w 100% oczyścić dla tego jak by się rdzy nie udało oczyścić to można dać na resztki rdzy rekatywny+akrylowy i na akryl baranek i finito??

Proszę bardzo o odpowiedzi na 3 pytanka i będę bardzo wdzięczny
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 27-02-2014, 22:41   

Kolego jeżeli nie zależy ci aby to wyglądało może być nawet ten Hamerait czy jak to się piszę na pewno więcej wytrzyma niż epoxyd jak pozostała rdza ..
Jeżeli chodzi o podwozie to nie stosowałem na hamerait baranka . i nie wiem czy czasem nie odpadnie ;) zawsze możesz sobie co jakiś czas poprawić i finito
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bmtriko
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-02-2014, 22:47   

a pod podwozie jak została rdza to można by dać?? albo spytam tak jaki jest tak 5 razy oko koszt zabezpieczenia podwozia u lakiernika?? w sensie usunięcie rdzy itp?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 28-02-2014, 08:05   

A co ja napisałem wcześniej ??
Nie wiem ile biorą za konserwację . Ja nie robię -za dużo syfu zostaję w garażu .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne