lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty PPG Quickline-Opinie
Autor Wiadomość
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 14-07-2012, 09:40   Produkty PPG Quickline-Opinie

Panowie, mam zamiar zastąpić swoje Trotony i inne cenzura czymś z wyższej półki. Znalazłem na alledrogo produkty PPG z serii jak w temacie. Mam na myśli szpachle, podkłady i bezbarwny. Cena wydaje się dobra. Ktoś z Was na tym robi? dobre/ niedobre? Nadaje się do "nory"? Jak będzie współpracować z bazą Lesonal (tylko taką mam w okolicy, lub ewentualnie Debeer). Jeśli nie PPG to co byście polecili? Może Duxone? Czekam na wasze propozycje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 14-07-2012, 19:40   

używałem kiedyś lakieru bezbarwnego UHS to musze ci odradzić bo jest okropny , nie schnie ścieka z rantów itd, używam również rozcieńczalnik z Quicka do podkładu i jest ok reszty nie testowałem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 14-07-2012, 20:34   

A co na temat Duxone? Chcę mieć wszystko od jednego producenta i muszę się na coś zdecydować. Tylko baza będzie inna bo nie mam dostępu do innych.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
duzy_przemo
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 16-07-2012, 14:02   

Podkłady (szczególnie eposkyd QP-3200) są bardzo dobre. Szpachle całkiem przyzwoite.
Bezbarwny QC-7500 testowałem z szybkim utwardzaczem 4510 - dla mnie na "gorsze" auta jest ok. Poleruje się przyzwoicie, aplikacja bez problemu. Po roku nie żółkł, myjnie szczotkowe nie zrobiły mu krzywdy.

Co do Duxona to kupiłem trochę w ciemnie większą ilość klaru DX1044 oraz podkładu 1061 i 1062. Klar trochę gęsty ale daje radę, podkład martwi mnie trochę że producent zaleca położenie cienkiej warstwy 1061 pod 1062 - tak by zapobiec siadaniu. Fakt troszkę podraża to ogólny koszt naprawy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 16-07-2012, 18:23   

Szpachla Quickline QF 2220 ogólnego zastosowania jest spoko - dobrze schnie i się dobrze sypie , klar PPG D800 też jest super , ale kto co woli

reszty jeszcze nie próbowałem ale będę

pozd.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 16-07-2012, 20:45   

Kolega z forum mi doradził abym zapoznał się z produktami Mipa. Jest sklep internetowy, cały asortyment mógł bym zamawiać za jednym zamachem w jednym miejscu, więc odpowiadało by mi to. Chętnie poznam opinie innych na temat tych produktów.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 16-07-2012, 22:52   

duzy_przemo napisał/a:

Bezbarwny QC-7500 testowałem z szybkim utwardzaczem 4510 - dla mnie na "gorsze" auta jest ok. Poleruje się przyzwoicie, aplikacja bez problemu. Po roku nie żółkł, myjnie szczotkowe nie zrobiły mu krzywdy.

.


u mnie ten klar kosztuje ok 80 zł za litr i według mnie cena jego nie jest adekwatna do jakości aplikacji , jest problematyczny jest inny niż wszystkie za za kika złoty ,mniej mam duxona który bije na głowe tego quick -a
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
duzy_przemo
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 17-07-2012, 13:08   

kosior napisał/a:
duzy_przemo napisał/a:

Bezbarwny QC-7500 testowałem z szybkim utwardzaczem 4510 - dla mnie na "gorsze" auta jest ok. Poleruje się przyzwoicie, aplikacja bez problemu. Po roku nie żółkł, myjnie szczotkowe nie zrobiły mu krzywdy.

.


u mnie ten klar kosztuje ok 80 zł za litr i według mnie cena jego nie jest adekwatna do jakości aplikacji , jest problematyczny jest inny niż wszystkie za za kika złoty ,mniej mam duxona który bije na głowe tego quick -a


Dzięki dobrze wiedzieć, tak jak wspomniałem kupiłem Duxona zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne