lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
IVAT (LA5E) - jak z kryciem?
Autor Wiadomość
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 05-12-2011, 22:16   IVAT (LA5E) - jak z kryciem?

Malował ktoś IVATEM,kolorem LA5E(granatowy),robiłem tą marką ale były to raczej biele i kryły bardzo dobrze.Dla testu(mowa o granatowym) prysnąłem miejsce zapodkładowane(czarny VS)a obok tylko zmatowiona stara powłoka w takim kolorze - i coś to kiepsko widzę,niby podkład szybko "łapie" barwę alejest jakby transparentny i widać miejsce przejścia podkład-stara powłoka....ale zamotałem....
_________________
Sekta SATAnistów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 06-12-2011, 10:19   

savxx, ivat raczej z dobrego krycia nie słynie :P a to ze tamte dobrze kryły to albo brałeś czarne albo mocnod dobarwiane i siła krycia była ok :)

Ciekaw jestem jak Ci ten LA5E pasuje :) cieniujesz ?

a odnośnie pytania to nie prościej domowić sobie 0,1 czy 0,2 z numeru pod kolor skoro sie boisz ze ci lakieru braknie ? zamiast kombinować
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 06-12-2011, 13:16   

Nie bo to całościówka - passat B5.Tamte Ivaty były białe i kryły w dwóch przejściach,sam byłem zdziwiony.Z kryciem tym kolorem LA5E czuję że mogą być przeboje - wiadro na element.A lakieru przezornie wziąłem więcej.
_________________
Sekta SATAnistów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kaczmi
Użytkownik


Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Mazowiecki
Wysłany: 06-12-2011, 16:58   

To_mas,

Może kolorysta oszukuje i daje 2razy więcej żywicy (tak robią)
Posiadam mieszalnik ivata pracuje na nim od 6 miesięcy . kolory kryją super

w programie ustawiasz siłe zapigmentowania im mniejsza tym taniej (tak robią)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-12-2011, 19:22   

Kaczmi napisał/a:
To_mas,

Może kolorysta oszukuje i daje 2razy więcej żywicy (tak robią)
Posiadam mieszalnik ivata pracuje na nim od 6 miesięcy . kolory kryją super

w programie ustawiasz siłe zapigmentowania im mniejsza tym taniej (tak robią)


... a jak to działa ? tzn jak się steruje w tym systemie "siłą zapigmentowania" ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaczmi
Użytkownik


Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Mazowiecki
Wysłany: 06-12-2011, 19:45   

po wybraniu nr koloru i rodzaju żwicy na jakiej robimy w prawym rogu wyskakuje skala procentowa PIGMENT /Żywica % tu wartość jest proponowana przez program i nie powinno sie jej zmieniać , zalecenie technika) ;) dla la5e wartość domyślna to 30-70 % na żywicy bazowej.
Przy lakierowaniu np dostawczych aut zawsze dodaje sobie 10 % więcej i lakieruje na 1.5 nie martwie cie e coś będzie nie pokryte
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 06-12-2011, 21:26   

Kaczmi napisał/a:
po wybraniu nr koloru i rodzaju żwicy na jakiej robimy w prawym rogu wyskakuje skala procentowa PIGMENT /Żywica % tu wartość jest proponowana przez program i nie powinno sie jej zmieniać , zalecenie technika) ;) dla la5e wartość domyślna to 30-70 % na żywicy bazowej.
Przy lakierowaniu np dostawczych aut zawsze dodaje sobie 10 % więcej i lakieruje na 1.5 nie martwie cie e coś będzie nie pokryte


To tam masz do wyboru jeszcze różne żywice bazowe czy chodziło o wybór między akrylem, bazą, matem, 1K itp. :>

O sztuczce ze zmienianiem sobie % żywicy nigdy nie słyszałem... może dlatego, że większość lakierów mieszam na mieszalnikach pigmentowych a nie żywicznych. No to ja się nie dziwię, że to takie ujowe krycie... jak ktoś zarzuci 70% żywicy :| to ile taka baza kosztuje? 40-50zł/L
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 07-12-2011, 10:51   

Kaczmi napisał/a:

w programie ustawiasz siłe zapigmentowania im mniejsza tym taniej (tak robią)
wiem
dlatego przy biały i czerwonych ustawialismy zawsze 40% (normalnie jest 30%) i i tak krycie szalu nie robiło.
Z innymi kolorami też szału nie ma. Ogólnie to krycie jest takie sobie sklaniając sie bardziej w stronę słabego w porównaniu do innych systemów. Pasowalność to 1 na 10 :) większość nawet do fiszki podobna nie wychodzi. I moje zdanie o ivacie zawsze będzie takie ze to syf który nie pasuje i nie kryje.

tak z ciekawości ile płacisz za litr tego ivata kolego ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 07-12-2011, 12:48   

U mnie w mieszalni tam gdzie biorę - 1,5L akrylu LA5E Ivat kosztuje 166zł.

[ Dodano: 07-12-2011, 12:59 ]
A pasowalność rzeczywiście dyskusyjna,brakło mi raz setkę i domówiłem.Porażka - ten pierwszy taka pożółkła biel - ten dorobiony biały prawie jak śnieg.Chyba że gość coś olał.
_________________
Sekta SATAnistów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 07-12-2011, 13:40   

to podajesz za sam lakier bez utw czy z utw ?
a baza w jakiej cenie ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kaczmi
Użytkownik


Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Mazowiecki
Wysłany: 07-12-2011, 19:47   

Masz do wyboru wiele żywic a pigmęty idą takie same do wszystkiego, mnie lit metaliku kosztuje 40-50 pln BRUTTO ! koledzy nie przesadzajcie z kryciem i pasowalnością robie na nim pare miesięcy posiadam RMa jeszce i od czasu jak mam IVATA rm poszed na odstawke choć ivat miał być jako dostawka na zmniejszenie kosztów wszystko robie na nim , nie mam reklamacji na zły kolor wiadomo wszystko cieniowane ale naprawde niektóre kolory pasują exstara maluje ok dwa malowanie dziennie czyli 30-40 aut miesięcznie więc poznałem go dokładnie...

[ Dodano: 07-12-2011, 19:54 ]
GioW,

cene podałem 40-50 zł na zapigmentowaniu sugerowanym przez program, w większości receptór idą same pigmenty bez żywicy więc jak to może nie kkryć?
Wiem bo rozmawiałem z innymi mieszalniami które mają ivata to dają nawet 20-70 % więc ich litr kosztuje hmm :) 30 pln ? brutto
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 07-12-2011, 20:37   

Cena to za sam akryl - bez utwardzacza.Co do bazy to wiem że jest jeszcze droższa -coś koło 150zeta za litr.

[ Dodano: 07-12-2011, 20:45 ]
No i "gruchnąłem" dziś tego calaka passata B5combi.I spoko z tym kryciem,dwie warstwy załatwiły sprawę,choć "łaty"podkładu przepylałem najpierw - to miejscami niech będzie że trzy szychty.A tak mnie na początku ten IVAT zmylił.
_________________
Sekta SATAnistów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne