lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gazowanie podkładu jak wyeliminowac ten bład?
Autor Wiadomość
Xeq17
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 76
Skąd: łuków
Wysłany: 02-07-2016, 11:52   Gazowanie podkładu jak wyeliminowac ten bład?

Witam używam podkładu akrylowego 5:1 Red car windy od jakiegoś czasu zaczeły robić mi się oczka na lakierze bezbarwnym, pozmieniałem odwadniacze i osuszacze itd ale to nic nie dało zaczołem wgłebiać się coraz bardziej w ten temat i zobaczyłem że podkład gazuje po wymatowaniu i umyciu go myjką gdy woda odparowuje widać na podkładzie stada maluteńkich dziurek, podejrzewam że właśnie to jest przyczyną tych oczek na bezbarwnym jest właśnie zgazowania podkładu. Podkład rozrabiam oczywiście na listwie lub w kubeczku, rozcieńczenie max 15% 2 pełne warstwy dysza w pistolecie 1,7. rozcieńczalnik oczywiście akrylowy ( standardowy). Jaka może być przyczyna tych zgazowań temperatura otoczenia? czy może być to wina pistoletu lub po prostu tego podkładu a może zastosować wolny rozcieńczalnik? Czy po prostu zmienić podkład na jakiś inny. poniżej daje zdięcie tego podkładu którego używam cena to około 40 zl za 1 litr.

https://www.google.pl/sea...1CIKiDx7Z3GM%3A
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 02-07-2016, 12:39   

a pod tym podkładem jest szpachlówka? jeśli tak to prawdopodobnie w szpachlówce są te mikrodziurki i podkład ich nie wypełnił
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Xeq17
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 76
Skąd: łuków
Wysłany: 02-07-2016, 12:59   

o to chodzi że pod podkładem jest epoxyd i goła blacha bez szpachlówki, epoxyd z nowola mokro na mokro jeżeli chodzi o nowy błotnik, a na innych elementach jest sciagniety lakier do praktycznie samej blachy i tez sie to pojawia

[ Dodano: 02-07-2016, 13:00 ]
Podkład ogolnie uważam za bardzo dobrze wypełniający, ale w dni kiedy jest chłodniej to sie nie pojawia, jak by poprostu podkład za szybko odparowywał,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
auto_tech
Stały Bywalec
auto_tech


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 64
Punkty: 1/1
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 02-07-2016, 15:13   

a spróbuj położyć wypełniający na 1,5 warstwy i z standardowym rozcieńczalnikiem (lub 2 z wolnym) rozcieńczalnikiem. W tamtym roku, jak były okrutnie gorące dni miałem problem z wypełniającym i dziurkami. Problem był w rozcieńczalniku (wtedy użyłem szybkiego) i dwóch pełnych (naprawdę pełnych:) ) warstw przy dyszy 2.0. Elementem był zderzak bez szpachlowania. Wyhaczyłem je przed lakierowaniem dzięki pudrowi. Pierwsze kilkanaście , kilkadziesiąt mikronów super powierzchnia, pod spodem kretowisko:).
Tak jak kalbi, napisał: albo szpachlówka z porami, a jak nie ma szpachlówki to zamknąłeś gazy w środku. Nie pytam o czasy odparowania bo przy obecnej temperaturze to nie trudno jest odczekać do odparowania:).

[ Dodano: 02-07-2016, 15:14 ]
lub podkładuj rano albo późnym popołudniem;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Xeq17
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 76
Skąd: łuków
Wysłany: 02-07-2016, 15:35   

Jezeli chodzi o szpachlowke to raczej bym na nią nie stawial bo zazwyczaj to app ultra na wykończenia jezeli trzeba dac więcej to idzie bekra Glass . A jakimi podkladami robicie bo zastanawiam się nad zmiana i odrazu zmieniam rozcienczalnik chyba trzeba zaczac od 20 stopni w zwyz pracowac na wolnym
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 02-07-2016, 19:46   

Wygrzewaj podkład promiennikiem. Te podkłady do pewnej kwoty to są nic nie warte i nie schną jak przylejesz grubiej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Xeq17
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 76
Skąd: łuków
Wysłany: 02-07-2016, 20:31   

Ok ale czemu jak bylo zimniej tego nie bylo dopiero jak zrobilo się cieplej co myślicie o tym żeby po prostu zmienić rozcienczalnik na wolny
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne