lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 21:02
malowanie przerobionej konsoli srodkowej
Autor Wiadomość
loomdoom
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 13-04-2011, 20:45   malowanie przerobionej konsoli srodkowej

Witam wszystkich,

mam do pomalowania taka konstrukcje:



Uploaded with ImageShack.us

Ramka to ABS polakierowany struktura, jasne elemenety to oczywiscie najzwyklejsze drewno. Calosc jest poklejona distalem(klej epoksydowy) wiec na laczeniach mam spoiny. Sa miejsca ktore bede musial uzupelnic jakiegos rodzaju szpachla lub wypelniaczem.

Koncowy efekt ktory chcialbym uzyskac to czarna matowa powierzchnia ze struktura.
(czyli jak najbardziej zblizone do fabrycznego)

Poniewaz jestem zielony w tym temacie to chcialbym sie dowiedziec jakich specyfikow szukac i poznac cala procedure postepowania (szlifowanie jak gdzie kiedy, ile warstw podkladu, jakiego podkladu)

poki co myslalem o czyms takim:
polozyc podklady zwiekszajace przyczepnosc ale kazdy material potrzebuje innego (czy jest jakis uniwersalny pzp i do tego w spraju albo do nalozenia pedzelkiem?)

na to dac podklad wypelniajacy (akrylowy?),

zeszlifowac (jakim papierem sciernym?)

no i w koncu pomalowac lakierem strukturalnym - myslalem o bollu


Ewentualnie z checia zlece to komus najlepiej z okolic Lodzi :)

pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ele
Wyjadacz



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 146
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wlkpopolska
Wysłany: 14-04-2011, 20:34   

Proponuję zdemontować nawiewy. Bo jak strukturą je zrobisz to na moje to średnio będzie to wyglądać. Co do elementów z tworzywa sztucnego to dobrze kombunujesz z pzp. Co zrobićz tym drewnem to nie umiem doradzić. Może niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni z forum. Drewno "pracuje" i prawdopodobnie będzie pękać w miejscach klejonych.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
n-man
Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 51
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: białystok
Wysłany: 14-04-2011, 22:44   

taki sobie pomysl z tym drewnem, bylo wlutowac plastik i go obrobic, albo zrobić to na piance montażowej tej co budowlańcy okna uszczelniaja, łatwo sie potem w tym rzeźbi, ogolnie to wykończyć możesz szpachlą do plastikow, kumpel ostatnio robil podobne coś to tak robilismy i wyszlo ladnie, potem pojdzie na to prawdziwy karbon hehe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
loomdoom
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 17-04-2011, 19:30   

ele: z checia bym je zdemontowal i niby jestem taki klin ktory sugeruje ze powinno sie je moc wymontowac ale guzik z pentelka.

n-man: robilem eksperyment z pianka poliuretanowa ale jakos efekt mnie nie przekonal ,

Narazie zmajstrowalem testowo kawalek absu distalu i drewna i pacnalem 3 cienkie warstewki pzp. Gdy byla tylko pierwsza to dawalo sie zeskrobac z obszarow gdzie byl distal po nalozeniu kolejnych przestalo schodzic. jaktera pacne na to szpachle lub podlad 2k i wyrownam to spodziewam sie dostac jednolita powierzchnie do polakierowania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne