lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 20:52
Lakierowanie rysy
Autor Wiadomość
Zwibel
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 104
Wystawił 6 punkt(y)
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 01-03-2011, 19:30   Lakierowanie rysy

Mam na aucie rysę, wzdłuż drzwi i tylnego nadkola, rysa jest na klarze ale wygląda brzydko, nie ma wgniecenia. Czy jest szansa zaszpachlować to lekko finishem, na to dać podkład pod bazę(na mokro) bazę tylko na rysę zapylić i na to klar i rozpuszczalnik do cieniowania. Czy muszę klarem lecieć cały bok auta??
Jak oglądał to znajomy lakiernik stwierdził że jak on by to robił to klar na cały bok.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 01-03-2011, 20:50   

Pewnie że można zrobić Twoim sposobem,ba ,nawet mogę dać Ci gwarancję...że będzie gówniano wyglądało,i dasz zarobić profesjonaliście.A że za poprawki paproctwa bierze się więcej...Daj spokój,nie masz o lakierowaniu pojęcia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Zwibel
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 104
Wystawił 6 punkt(y)
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 01-03-2011, 21:06   

Dzięki za szczerą odpowiedź -dla takich jak Ty żeby nie było ciężko od razu daje pomuka i więcej swojej debeściakowatości nie musisz pokazywać.
Chyba trafiłem na wątek dla amatorów więc zadałem pytanie.
Dzisiaj tymi samymi farbami zrobiłem zderzak i powiem że wyszło jak dla mnie naprawdę zadowalająco. Może nie lakierowałem za dużo ale potrafię rozpoznać słabo zrobioną robotę i akurat dziś jestem z siebie dumny :D
Malowałem pearl black z palety MG PBT.
Zapytałem z ciekawości i chęci poszerzenia swojej wiedzy, jeżeli ktoś mi powie dlaczego maluje się klarem cały element będę wdzięczny i nie omieszkam tego docenić.
Jeżeli nie chcecie tu amatorów którzy mają może dla Was robić zadymę to wykasujcie podforum dla amatorów, i nie odpowiadajcie na pytania dla was idiotyczne.
Patrząc na techniki cieniowania i tak wychodzi się na inny element i na nim na kawałku kładzie się klar i cieniuje rozpuszczalnikiem.
A wystarczyło napisać nie da się bo będzie....ciekło, nie równo pokryje czy coś w tym stylu. :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2011, 21:15   

Zwibel napisał/a:
Czy jest szansa zaszpachlować to lekko finishem,


A może rozszlifować maszynką ??
Niestety lakierowanie całego boku, lakiernik miał racje.
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 01-03-2011, 21:16   

Ale mimo że jest to część dala amatorów,to odpowiedź może być tylko w stylu profesjonalnym:rysy się nie szpachluje,tylko rozszlifowuje i wypełnia podkładem,następnie nakłada się bazę na część podkładowaną i sąsiednie,jeśli trzeba cieniować,a następnie całość pokrywa się lakierem bezbarwnym.Rozcieńczalnik do cieniowania służy do wykonania niewidocznego przejścia,ale na wąskich fragmentach,np słupku,a nie na płaszczyźnie drzwi lub maski.
Ale,skoro jesteś zadowolony ze swoich umiejętności,i są dla ciebie satysfakcjonująco-wystarczające,to może zrób po swojemu.I bądź z siebie dumny...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne