lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:05
Jaki kompresor 50L
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-12-2010, 15:11   

paul_van_cristo napisał/a:
ZIEMBA napisał/a:
paul_van_cristo napisał/a:
ja tam posiadam metabo 500L i też mało przydał by sie dugi zbiornik 500L


Bez przesady. Chyba że masz słabą sprężarke, albo przerabiasz 500 elementów miesięcznie.


nie bez przesady tylko jak sie piaskuje, szlifierki prawie wszystko mam na powietrze a brakuje luftu w sezonie oponiarskim wiec dlatego przydał by sie jeszcze zbiornik 500l

metabo ma 958L/min efektywnego i jak narazie pracuje na 4 stanowiskach ale 500 elementów nie przerabiam bywa tak ze kompresor chodzi na okrągło
tak normalnie jak sie robi samemu to 100L zbiornik minimum


No może i tak, włączysz trzy mimosrody i już masz 1000l/min. Ale w takim razie musisz i tak miec duży przerób, albo słabo zorganizowaną prace ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MADCAT
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 31-12-2010, 15:17   

Wszystko super i fajnie ale tak się składa że mnie na metabo nie stać i prosiłem o radę dotyczącą mojego budżetu a nie profesjonalnej lakierni :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 31-12-2010, 15:50   

MADCAT napisał/a:
Wszystko super i fajnie ale tak się składa że mnie na metabo nie stać i prosiłem o radę dotyczącą mojego budżetu a nie profesjonalnej lakierni :)

no dobra, ale dlaczego w temacie piszesz "pomoc w skompletowaniu konkretnego zestawu do lakierowania" :nono:
jezeli na potrzeby amatorskie to jest ten kompresor jak najbardziej ok, 2 tlokowy to i wydajnosc powinna byc koło 280-300l/min
mysle ze nic lepszego w tych pieniazkach nie znajdziesz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 31-12-2010, 15:54   

poszukaj używanego wana lub 3jw60. Oba w miarę wydajne, butla wystarczająca na pocżatek, tanie w zakupie bo używane, naprawa w razie koniecznosci za grosze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mlody96
Użytkownik


Wiek: 28
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Białystok
Wysłany: 01-01-2011, 18:47   

Czesc, mam pytanie odradzacie chinczora wiec ok znalazlem wana ale w tym problem ze ma silnik 3 fazowy ja niemam 3 faz i czy mozna by bylo wstawic silnik 1 fazowy o duzej mocy???


przepraszam ze bez pl znakow ale jestem za granica :P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 01-01-2011, 19:18   

ZIEMBA napisał/a:
paul_van_cristo napisał/a:
ZIEMBA napisał/a:
paul_van_cristo napisał/a:
ja tam posiadam metabo 500L i też mało przydał by sie dugi zbiornik 500L


Bez przesady. Chyba że masz słabą sprężarke, albo przerabiasz 500 elementów miesięcznie.


nie bez przesady tylko jak sie piaskuje, szlifierki prawie wszystko mam na powietrze a brakuje luftu w sezonie oponiarskim wiec dlatego przydał by sie jeszcze zbiornik 500l

metabo ma 958L/min efektywnego i jak narazie pracuje na 4 stanowiskach ale 500 elementów nie przerabiam bywa tak ze kompresor chodzi na okrągło
tak normalnie jak sie robi samemu to 100L zbiornik minimum


No może i tak, włączysz trzy mimosrody i już masz 1000l/min. Ale w takim razie musisz i tak miec duży przerób, albo słabo zorganizowaną prace ;)


przerób mam całkiem, całkiem i słabo zorganizowaną prace do tego przyznaje sie bez bicia ;) ale to sie zmieni w tym roku
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamel
Użytkownik
Laik


Wiek: 43
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2011, 20:06   

Tak czytam ten temat i czytam no i już coś tam się dowiedziałem i kilka wcześniejszych typów tanich kompresorów odpadło..

Ale nadal nie wiem co kupić..
Chciałbym kupić jakiś kompresor do domowego użytku.
W 70% przypadków będzie pewnie służył do pompowania kół, przedmuchiwania, ropowania itp.
Ale chciałbym też żeby przydał się do piaskowania jak również do lakierowania drobniejszych elementów typu: obudowa lusterka, zderzak, felga, rama rowerowa.
Mam tylko 2 fazy, więc 3-fazowe odpadają..

No i teraz prośba do fachowców..
Co sądzicie o takim czymś:
http://allegro.pl/kompres...1399231518.html
Czy do moich potrzeb będzie wystarczający?

Zastanawiałem się też czy nie poczekać, odłożyć jeszcze troszkę i nie pokusić się o coś takiego:
http://allegro.pl/najtani...1378836898.html
Jednak czy to nie będzie kasa wyrzucona w błoto na coś, czego w pełni nie będę wykorzystywał?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc :-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 09-01-2011, 00:19   

kamel, jesli chodzi ze ,,70% przypadków będzie pewnie służył do pompowania kół, przedmuchiwania, ropowania,, ten z pierwszego linku sie nadaje do takiego czegos...i do drobnych napraw jak piszesz lusterko itp...
jesli chodzi o piskowanie to odpada...
ten 2 link pociagnie pistolet do piskowania ale wydawac tyle pieniedzy za samo piaskowanie??chyba nie..prosciej i taniej ci wyjdzie dac firmie która sie w to bawi..i zapłac pare zł..np felga wychdzi jakis 30 zł...wiec w skali roku jak oddasz cos takiego 3 moze 4 razy to i tak nie wyjdzie ci w ciagu 10 lat tyle co ten kompresor 2 linku ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne