lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:05
zmiana koloru
Autor Wiadomość
markoss24
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-01-2011, 16:20   zmiana koloru

Witam . mam zamiar polakierowac 4 elementy od peugeota 206 srebrny metalick ,zderzak wraz z klapa sa wkolorze zielony metalik poniewaz był lekko uderzony , sie zastanawiam czy kładac baze bezposrednio na ten zielony , wyjdzie jakis ciemniejszy odcien ? czy moze połozyc podkład ? jesli tak to jakiego koloru ? albo czy moge prysnac taka pod warstwe innym sreberkiem ? zostało mi troszke od innego autka .
_________________
markoss
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 06-01-2011, 17:47   

ja sa igły te elementy i nie trzeba podkładowac to zmatuj i lec ta baza co ci została..
potem umyj pistolet :D i lakieruj orginalnym kolorem..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 06-01-2011, 17:58   

unek83 napisał/a:
ja sa igły te elementy i nie trzeba podkładowac to zmatuj i lec ta baza co ci została..
potem umyj pistolet :D i lakieruj orginalnym kolorem..


jeśli oba są tej samej firmy to tak choć i tak nigdy czegoś takiego nie robiłem i zawsze staram sie tego unikać, takiego typu kombinacje to zazwyczaj nie wychodzą mi na dobre...
Poza tym dasz 2 warstwy tego poprzedniego fajnie pokryje a potem jeszcze 2 warstwy właściwego ? i tak masz 4warstwy bazy zamiast 2 czy tam 2,5....
i nie wiem czy mi sie dobrze wydaje ale im grubiej lakieru bazowego tym gorzej ? czy nie wciąga to potem połysku bezbarwnego ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 06-01-2011, 18:06   

unek83 napisał/a:
ja sa igły te elementy i nie trzeba podkładowac to zmatuj i lec ta baza co ci została..


tylko jak przetrzesz do bazy zrób próbę z nitro czy ci lakier nie wstanie bo będziesz musiał później drzeć do gołej blachy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 06-01-2011, 18:08   

mi sie jeszcze nigdy takiego nie stało...
sa przecież takie bazy które nie kryja i trzeba lakierowac 4 o może wiecej warst
wiec nie wiem w czym problem ;) To_mas,

[ Dodano: 06-01-2011, 18:10 ]
aca jak mam sreberko do lakierowania to zawsze kupuje z HAYE po 49 zł za litr..i lakieruje tym jako spód...a potem jade baza ze SPICEHECERA i jest dobrze...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2011, 18:12   

unek83 napisał/a:
jak mam sreberko do lakierowania to zawsze kupuje z HAYE po 49 zł za litr


Kurcze.
Takie proste i oczywiste a człowiek dopiero na forum widzi jak sobie koszty zmniejszyc.
Znacznie zmniejszyc... na calaku jak znalazł.
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 06-01-2011, 18:15   

mkautos, dokladnie pany ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 06-01-2011, 18:40   

unek83 napisał/a:
jak mam sreberko do lakierowania to zawsze kupuje z HAYE po 49 zł za litr..i lakieruje tym jako spód...a potem jade baza ze SPICEHECERA i jest dobrze...

no to powodzenia w dalszej pracy :)
znam gościa który tak zbankrutował, lakiernie wynajmuje a sam robi tylko reklamacje ;P
(leciał różnymi starymi lakierami pod kolor właściwy by zaoszczędzić na lakierze)
unek83 napisał/a:
sa przecież takie bazy które nie kryja i trzeba lakierowac 4 o może wiecej warst
to wtedy sie mówi trudno jak mus to mus ale po cholerę kombinować tak jak piszesz z różnymi producentami baz i mieszać :/ to już pomijając to tracenie połysku bo jak pisałem nie jestem tego pewien ale obawiał bym sie ze mi klar zejdzie po czasie...
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 18:49   

unek83 napisał/a:
sa przecież takie bazy które nie kryja i trzeba lakierowac 4 o może wiecej warstw

Nie ma takich baz...są tylko naniesione wcześniej nieodpowiednie szarości widmowe pod takie bazy bardziej wymagające (transparentalne)...

unek83 napisał/a:
aca jak mam sreberko do lakierowania to zawsze kupuje z HAYE po 49 zł za litr..i lakieruje tym jako spód...a potem jade baza ze SPICEHECERA i jest dobrze...

Na pewno nie jest to dobrze...może wtedy "dobrze" kryje Ci baza właściwa, ale na pewno nie jest prawidłowo, i takie stosowanie baz jako tło widmowe ma swoje minusy
mkautos napisał/a:
unek83 napisał/a:
jak mam sreberko do lakierowania to zawsze kupuje z HAYE po 49 zł za litr


Kurcze.
Takie proste i oczywiste a człowiek dopiero na forum widzi jak sobie koszty zmniejszyc.


Chyba raczej zwiększyć ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2011, 19:08   

Cytat:
Chyba raczej zwiększyć


Z Twojego puktu widzenia zdecydowanie TAK.
Ja patrząc na to co wyczyniane jest na autach, dochodze do wniosku że to co ja robie to i tak jest bajka w porównaniu do normalnych rasowych handlarzy.
Mowa tu o moich autach np. polo.
Przypomnjcie sobie Rybe i jego nowe miejsce gdzie dorabia sobie, lub Madmaxa i to co się robi w warsztacie jego szefa.

Auta klientów to juz inna sprawa.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 19:37   

mkautos napisał/a:
Z Twojego puktu widzenia zdecydowanie TAK.

Tu akurat mój punkt widzenia ma najmniejsze znaczenie i nie musi on być prawidłowy ;) ...to co napisałem wcześniej o szarościach widmowych to punkt widzenia stosowania poprawnej technologii, a technologia ma tylko jeden punkt widzenia i kieruje się swoimi jakościowymi prawidłowościami ;)
mkautos napisał/a:
Mowa tu o moich autach np. polo.
Przypomnjcie sobie Rybe i jego nowe miejsce gdzie dorabia sobie, lub Madmaxa i to co się robi w warsztacie jego szefa.

Odnosisz się w tym momencie do pewnych stosowanych ewenementów i sztuczek pseudolakierniczych nie dających żadnej gwarancji jakości i poprawności wykonania usługi...

Autor tego tematu pyta wyraźnie:
markoss24 napisał/a:
sie zastanawiam czy kładac baze bezposrednio na ten zielony , wyjdzie jakis ciemniejszy odcien ? czy moze połozyc podkład ? jesli tak to jakiego koloru ?

Nie pyta o jakieś bazy które służyć jako tło widmowe...nie pyta o jakiekolwiek inne sztuczki i wynalazki stosowane w różnych warsztatach...autor pyta konkretnie czy ma położyć bezpośrednio bazę właściwa na starą powłokę??..czy użyć jakiegoś podkładu o danym kolorze, mając na myśli tło widmowe...(choć nie wie jak to fachowo nazwać, ci jest zrozumiałe) ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2011, 19:45   

jacklack napisał/a:
Autor tego tematu pyta wyraźnie:


No to z Unkiem pojechaliśmy znów poboczem.
Faktycznie to co z Unkiem napisaliśmy nie wnosi nic do tematu, ale tak czasem bywa że temat ma wiele wątków.
A kolega Unek ma doświadczenie i nieraz takie sztuczki pseudolakiernicze fajnie wychodzą.
Ale one nadaja się do patentow, no tak prawie.
Pomysł podchwyciłem , bo w mieszalni sa w sprzedazy bazy co nie wyszły za połowę ceny i właśnie temu celowi doskonale służą.
No tu z hayą to jednak dwa rózne systemy by były, ale sposób jest stosowany powszechnie.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 19:53   

mkautos napisał/a:
A kolega Unek ma doświadczenie i nieraz takie sztuczki pseudolakiernicze fajnie wychodzą.

Fajnie wychodzą, ale nie na dłuższa metę....przyjrzyj się dokładnie takiej powłoce lakieru bezbarwnego pod którą jest 4-6 warstw bazy konwencjonalnej po czasie ok. roku...o ile jeszcze będzie tam lakier bezbarwny ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 20:14   

Jacku, jakby chociaż co 5 warsztat w okolicach Krzycha miał takie podejście jak Ty, a u mnie chociaż co 7 to było by ;) .......Nie, to jest przecież nierealne :glupek: , bynajmniej u mnie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2011, 20:17   

jacklack napisał/a:
Fajnie wychodzą, ale nie na dłuższa metę.


Dobra, jak odpowiesz na to co juz pisane na forum było na temat innych baz pod właściwą.
Dotyczy to ciemnego koloru i jasnego podkładu.
Niema i nie było problemu jak pisane było że mozna dać czarną bazę niemetaliczną i na to dopiero wlaściwą bazę.
Jak znajdę temat to zobaczę kto w nim pisał o takiej mozliwości.
Ale taka mozliwość wtedy nie była niewłaściwa.



Ostatnio zmieniony przez ZIEMBA 06-01-2011, 20:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2011, 20:20   

ZIEMBA napisał/a:
Nie, to jest przecież nierealne


Chciałbym aby takie podejście mieli WSZYSCY lakiernicy komorowcy ;) i garażowcy.
Dosłownie co do sztuki.
Ceny adekwatne do jakości.
Ojjj to jest zbyt piekne... Jacek wiesz o czym pisze. :D
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 06-01-2011, 20:21   

jacklack napisał/a:
Fajnie wychodzą, ale nie na dłuższa metę....przyjrzyj się dokładnie takiej powłoce lakieru bezbarwnego pod którą jest 4-6 warstw bazy konwencjonalnej po czasie ok. roku...o ile jeszcze będzie tam lakier bezbarwny ;)
i o to mi chodzi. tanio moze i jest ale solidnie to nie, Ja przykładam bardzo dużą wagę do trwałości mojej roboty i i temu staram sie nie kombinowaći nie polecam tego

co do pytania kolegi, kładłbym podkład i dopiero potem właściwy kolor :)
_________________
gg 6794125
Ostatnio zmieniony przez To_mas 06-01-2011, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 20:53   

Panowie... ja nie twierdzę i nie brnę w zaparte że nie można wogóle tworzyć tła widmowego z bazy konwencjonalnej, (czy to metalicznej czy niemetalicznej bo to nie ma tu żadnego znaczenia)...chodzi mi o to, aby nie nakładać większej ilości pełnych warstw ponad ilość warstw jaką zaleca producent przy normalnej aplikacji przy użyciu odpowiedniej szarości widmowej....ale skoro producent zaleca nałożenie 2,5 warstwy koloru właściwego do pełnego krycia i do ustawienia odpowiednio ziarna aby był stworzony odpowiedni efekt, to jeszcze jedna dodatkowa pełna warstwa, (czyli już w sumie 3,5 warstw) jako tło może szkodzić powłoce lakieru bezbarwnego na wskutek ponad zalecanej grubości warstwy bazy i tym samym zwiększonej ilości rozcieńczalnika który jeszcze długo odparowuje poprzez powłokę lakieru bezbarwnego niszcząc jego strukturę...

Jeszcze taka ciekawostka...są systemy które wymagają wyłącznie wymaganej, odpowiedniej i dedykowanej szarości widmowej dla niektórych kolorów...i takie stosowanie bazy zbliżonej kolorem do bazy właściwej może wprowadzić przy niektórych kolorach nie jednego w błąd...np. kolor czerwony i żółty ..stosując jako tło widmowe pod kolor właściwy , bazę zbliżona kolorem do koloru właściwego, da nam skutek jest zupełnie odwrotny..

Sikkens ma w swoim systemie podkłady koloryzowane pod kolor wierzchni, reszta producentów chemii na opracowane szarości widmowe w odpowiedniej skali w stosunku do danego koloru...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 06-01-2011, 21:24   

No to ja zadam taki pytanie klinujace temat słabo kryjacych baz który jacek nam tu wysunał. Przykład z mojej pracy. Mieszalnik Deber i mieszalnik Max mayer. Kolor z palety Opla vectry nr 147
Baza dorobiona z mieszalnika DEBER podkład jasny szary pokryłem na 2 warstwy pełne
Baza dorobiona z mieszalnika Max Mayer podkład też jasny szary pokryłem podkład za?? 6 razem.

Pytanie.

Czy to wina lakierników którzy pod dorabiane lakiery używaja starych bo.... W MIESZALNIACH BRZYDKO POWIEM WA..... w CH.............. :angry:



Jezeli chodzi o odpowiedź w temacie którą założył kolega. TO według mnie nalezy położyć podkład o odpowiedniej szarości widmowej czyli kolorze i pomalować to bazą i bezbarwnym po uprzedniej obróbce podkładu. Innej opcji nie widze.
_________________

Ostatnio zmieniony przez madmax 06-01-2011, 21:31, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 06-01-2011, 21:25   

markoss24 napisał/a:
Witam . mam zamiar polakierowac 4 elementy od peugeota 206 srebrny metalick ,zderzak wraz z klapa sa wkolorze zielony metalik poniewaz był lekko uderzony , sie zastanawiam czy kładac baze bezposrednio na ten zielony , wyjdzie jakis ciemniejszy odcien ? czy moze połozyc podkład ? jesli tak to jakiego koloru ? albo czy moge prysnac taka pod warstwe innym sreberkiem ? zostało mi troszke od innego autka .

Ja bym proponował położyć podkład o odpowiedniej szarości widmowej, taką powinni dorobić na mieszalni ponieważ program do recepturowania podaje jaki podkład powinien byc położony i jaka jest receptura żeby go umieszać.
Zrób sobie małe doświadczenie i weź 10 folii koloru zielonego. Nałóż na siebie 2 i zobacz efekt , a póżniej nałóż na siebie 5 folii i zobacz efekt i na koniec nałóż na siebie 10 folii i sprawdź co z tego wyjdzie. Myślę, że czaisz o co chodzi, bo z kolorem jest podobnie. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 21:52   

madmax napisał/a:
No to ja zadam taki pytanie klinujace temat słabo kryjacych baz który jacek nam tu wysunał

Sorry Mad ;) ale ja nie wysunąłem tematu o słabo kryjących bazach, a wręcz przeciwnie..twierdzę że nie ma takich baz...są jedynie kolory transparentne wymagające szczególnie dedykowanej szarości widmowej, a taka nie zawsze jest przestrzegana i stosowana przez co bazy transparentne wydawają się trudno kryjącymi ;)

Cytat:
Baza dorobiona z mieszalnika DEBER podkład jasny szary pokryłem na 2 warstwy pełne
Baza dorobiona z mieszalnika Max Mayer podkład też jasny szary pokryłem podkład za?? 6 razem

madmax, tak na prawdę nic mi to nie mówi...piszesz że w obu przypadkach zastosowałeś szare tło widmowe, teoretycznie dobre...ale nie wiem jakie dokładnie tło przewidział w tych dwóch systemach ich producent dla tego koloru??...może jasno szare??...może ciemno szare???..może białe??...musisz spojrzeć w recepturę tej bazy i w tedy podać odpowiednią szarość zapisaną odpowiednim symbolem...wystarczy że ta szarość widmowa którą nałożyłeś odbiega o pół tonu od tej którą dokładnie zaleca producent i już możesz mieć problemy z kryciem....

Z drugiej strony powodem słabego krycia może być sam produkt danego systemu...ale za to pewnie taki system jest stosunkowo tani...z tym że pozornie ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 06-01-2011, 22:15   

madmax napisał/a:
Baza dorobiona z mieszalnika DEBER podkład jasny szary pokryłem na 2 warstwy pełne
Baza dorobiona z mieszalnika Max Mayer podkład też jasny szary pokryłem podkład za?? 6 razem.

Powodów, że za 6 razem może być kilka miedzy innymi taki jaki podał Jacklack, ale też może to wynikać z pazerności kolorysty, który chce zbijać kasę, ale to na krótką metę. Powodem tego, że baza nie kryje może być to, że zamiast pigmentów dolewana jest żywica jeżeli w systemie w skład receptury wchodzi żywica.Koleś ma zrobić 2 litry koloru robi 1,5 litra a reszte do 2 litrów uzupełnia żywicą, która w porównaniu do pigmentów jest o wiele tańsza i bardzo często to podróbka- nie ma możliwości żeby kolor krył bo żywica jest transparentna. Jnnym powodem tego, że kolor nie kryje jest to , że bardzo często zamiast oryginalnych pigmentów które wchodzą w skład receptury lane są podróbki, wtedy kolor w ogóle nie pasuje, a po drugie nie kryje.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 06-01-2011, 22:17   

No i tofik trafił sedno sprawy czyli wyjeby panów z mieszalni, ten który tego nie robi baza kryje mege super, ten który wali brzydko mówiąc w ch...nie kryła wcale. I nie był to powód złego koloru podkładu.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 06-01-2011, 22:27   

Praktyki ze stosowaniem podrabianych pigmentów, nie dotyczą tylko mieszalni. Ja znam warsztat w którym na mieszalniku z górnej półki-nie będę wymieniał nazwy, wszystkie pigmenty zostały zastąpione podróbkami i żywice też, lub zamiennikami z innej firmy i właściciel jest zadowolony i robi to świadomie. Ciekawe co na to klienci? :)
Ostatnio zgłosił się do mnie własciciel tego warsztatu o kod aktywacyjny do programu z recepturami i nie dostał go, niech mu dadzą tam gdzie kupuje podróbki. :)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 06-01-2011, 22:40   

Pmietam czasy, gdy na szkoleniu w jednej z firm (wiodacych zreszta na rynku)..poruszany byl problem zbyt grubych warstw bazowych, a co za tym idzie pozniejszego wciagania klaru. Otoz technicy proponowali dodatek utwardzacza do pierwszych warstw bazowych i to w stosunku do 30%..co Wy na to ??.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 06-01-2011, 22:42   

panowie po 1 spody nie sa stare...sa orginalne z mieszalni...
jacklack, te tła jak napisałes czasem o kant dupy wychdza...np.la7w z vw ma byc jasny podkład...ja zrobiłem jasny tak zaleca pan prorok producent i co ...baza nie kryła po 7 warstwie myślalem ze jest dobrze ..wiec poszedł klar..wstaje rano a tu widac podkład...i dupa jeszcze raz lakierowałem
wiec przy nastepnym aucie zrobiłem na przekur i wziełem podklad czarny...i co pokryło :D
auta które lakierowałem widze praktyczenie co tydz.
i nie traci to na jakosci klaru ..z żadnego auta jeszcze nie zszedł mi klar.które robiłem...uwieżcie mi niewiem po co mialbym pisac takie farmazony...audi z linku robiłem jakieś 2 lata temu...był lakierowany bok i zderzaki..najpierw baza z HAYA potem SPICEHECER... http://www.youtube.com/watch?v=h2m6kSC0QeI
a i napewno powiecie mi ,ze nie da sie 5 setkami objechac auta w kolo bez wnek ;)
da sie....
Ostatnio zmieniony przez unek 06-01-2011, 22:50, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 22:49   

tofik napisał/a:
Powodem tego, że baza nie kryje może być to, że zamiast pigmentów dolewana jest żywica jeżeli w systemie w skład receptury wchodzi żywica.Koleś ma zrobić 2 litry koloru robi 1,5 litra a reszte do 2 litrów uzupełnia żywicą, która w porównaniu do pigmentów jest o wiele tańsza i bardzo często to podróbka- nie ma możliwości żeby kolor krył bo żywica jest transparentna. Jnnym powodem tego, że kolor nie kryje jest to , że bardzo często zamiast oryginalnych pigmentów które wchodzą w skład receptury lane są podróbki, wtedy kolor w ogóle nie pasuje, a po drugie nie kryje.


madmax napisał/a:
No i tofik trafił sedno sprawy

@tofik dokładnie trafił w sedno,..Ja nie odważyłem się tego powiedzieć w prost, aby nie urazić tutejszych użytkowników którzy mają sklepy z mieszalniami lakierów, których absolutnie o nic nie podejrzewam...powiem tylko, a właściwie powtórzę to co napisałem tu na forum stosunkowo niedawno...jak otworzyłem u siebie działalność to przez pierwszy rok korzystałem właśnie z usług mieszalni w której zaopatrywałem się w lakiery i wszelkie produkty...i powtórzę to jeszcze raz...był to jeden z największych błędów jakie popełniłem w życiu zawodowym...chciałem od samego początku wziąć mieszalnik z pełnym wsadem bo wiedziałem że zrobię miesięczny wymagany obrót netto, ale w tych jeszcze czasach przedstawiciele handlowi odmawiali mi wstawienia mieszalnika bo jak cytuję:>pigmenty ci się pozasychają< ( a tak na prawdę chodziło o to że mieszalnia straci największego klienta, na którym nie źle zarabia)...w momencie w którym zajarzyłem że dzieje się coś niedobrego u mnie, wziąłem bez żadnej łaski mieszalnik producenta na którym można powiedzieć że się wychowałem i byłem pewien jakości tych produktów, i nie żałuję...morał z tego wyciąłem tylko jeden...jeżeli warsztat lakierniczy, to tylko z własnym mieszalnikiem ! ...i jeżeli ktoś się czuje na siłach zrobić obrót miesięczny 2500-3000 netto, to już powinien naprawdę poważnie myśleć o własnej mieszalni ;) , bo to jedyne w/g mnie rozsądne rozwiązanie pod względem ekonomicznym jak i mające wpływ na jakość usług jakie wykonujemy....
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 22:56   

unek83 napisał/a:
jacklack, te tła jak napisałes czasem o kant dupy wychdza...np.la7w z vw ma byc jasny podkład...ja zrobiłem jasny tak zaleca pan prorok producent i co ...baza nie kryła po 7 warstwie myślalem ze jest dobrze

Widzisz unek83, ..wszystko zależy od producenta i produktu...system na którym ja pracuję pozwala na krycie takich wspomnianych tu kolorów jak: Opel 147, i VW la7w, przy szarym tle widmowym na 1,5 warstwy, fakt że srebra wychodzą mi ok. 250 zł brutto, ale siła krycia pozwala na zredukowanie ilości warstw i co za tym idzie i kosztów, nie wspomnę już krótkim o czasie aplikacji...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 06-01-2011, 23:03   

http://www.youtube.com/wa...feature=related to mial byc ten link :D w tle w poprzednim linku widac audi b4.kolor LC9Z ..tez lakierowałem jej boki..najpierw czarna baza z HAYA potem ori ...
jacklack, no to tofik dobrze napisał u mnie musi tak być z tymi bazami...
dlatego trzeba jakoś żyć i zmniejszac koszty...MÓWIE JAKOŚC JEST TA SAMA jakbym kupywał ori bazy ...tylko wychdzi taniej ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 08-01-2011, 16:58   Re: zmiana koloru

markoss24 napisał/a:
Witam . mam zamiar polakierowac 4 elementy od peugeota 206 srebrny metalick ,zderzak wraz z klapa sa wkolorze zielony metalik poniewaz był lekko uderzony , sie zastanawiam czy kładac baze bezposrednio na ten zielony , wyjdzie jakis ciemniejszy odcien ? czy moze połozyc podkład ? jesli tak to jakiego koloru ? albo czy moge prysnac taka pod warstwe innym sreberkiem ? zostało mi troszke od innego autka .

Nie kładż bezpośrednio na zielony! zmatuj,połóż podkład akrylowy 2K VS 3-4/SZARY STANDARDOWY/,baza 2 x i lakier bazb. ;)
P.S.:powyższe posty,to jałowa dyskusja ;] .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne