lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
wybor sprezarki
Autor Wiadomość
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 02-04-2010, 17:09   wybor sprezarki

witam chcialem pomalowac poszczegolne elementy mojego samochodu i potrzebuje sprezarki znalazlem na allegro http://www.allegro.pl/ite...ki_gratisy.html co muwazacie o tej sprezarce i jeszcze jaki pistolet do malowania byscie polecili z gory dzieki za pomoc

http://archi.inosak.org/db/item971226120_1.html
Ostatnio zmieniony przez baqo 26-04-2010, 13:06, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 02-04-2010, 17:11   

link popraw
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 02-04-2010, 17:17   

poprawiony
:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2010, 17:28   

Jesli chodzi o ten typ gdzie silnik jest połaczony bezposrednio ze sprezarką to są i tansze.
Ta firma *expo* jest tez sprawdzona i nie jest awaryjna.
Kompresor ExPo dwutłokowy! 50L ! 2 LATA GWARANCJA
http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html
Twoja propozycja jest tak samo dobra ja ta moja, ale jesli juz chcesz tyle kasy przeznaczyc na kompresor to proponuje ten ponizej
EINHELL KOMPRESOR PASEK 4000/1 50L 380L/MIN 2,7KM
http://www.allegro.pl/ite..._min_2_7km.html
Wydajnosc na wyjsciu - realna wynosi jakies 270 l/min i to juz jest dobry wynik jak na tego typu sprezarki.
Pistolety zostały juz na forum omuwione np pod tematem Pistolet dla amatora do 100zl.
Ale zebys juz wiedział czego szukac to mozesz kupic sico hp za 79 zl lub fobo troche tansze.
To na początek zupełnie starczy ale mozesz tez kupic troche drozsze air gunsa ivata czy star evo czy leader .....
Te sprezarki dadzą tez rade pistoletom niskocisnieniowym hvlp, tez z tych chinskich spokojnie pociągnie bo ich zapotrzebowanie na powietrze nie jest az tak duze jak prawdziwych firmowych hvlp.
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 02-04-2010, 18:04   

a moglbys mi doradzic ktory twoim zdaniem jest jest lepszy exspo , einhell czy ten co ja przedstawilem na czym polega ich roznica chodzi tu o wydajnosc??

[ Dodano: 02-04-2010, 18:05 ]
pisze tak bo nie wiem czym dokladnie sie sugerowac w wyborze
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 02-04-2010, 20:16   

robi24,

mam expo 110l od tygodnia i moge polecic, ladnie pracuje, cicho, rowno, przynajmniej narazie. ale w koncu jest dwa lata gwarancji........ ;)


pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2010, 21:09   

Powiem tak. Gdybym kupował 2 tłokowy 50 l,to bym brał tego expo po 780 zl.
Bo.... najtanszy.
Gdyby mi zalezało na tym aby osobno była sprezarka i silnik to einhell - to na wypadek gdyby po gwarancji silnik padł (łatwiej dobrac inny)
Ale gdybym miał kupic tego einhella to dołozyłbym jeszcze 500 zl i kupił expo 110 tak jak martek radzi. To na wypadek gdybys miał sie rozwinąc. Jesli standardowe malowanie dla siebie bez planow zakupu maszynek to te 50l ktores.
Bardzo dobra wydajnosc az 420 l/min na wyjsciu wystarczy do maszynek pneumatycznych i do saty hvlp.
Te wczesniejsze niestety niecałkiem.
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 02-04-2010, 22:40   

mkautos, saty jeszcze nie mam.. ale sata 3000 hvlp ma zapotrzebowanie chyba 430L, a expo wydajnosc 420l/min. wiec nie jestem do konca przekonany ze kompresorek nadazy... a na sate mam kaprys ostatnio, ale trza sie bedzie dobrze zastanowic zeby kompresora nie zmieniac pod ten pistol ;) ;) :D

pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2010, 23:14   

martek napisał/a:
ale sata 3000 hvlp ma zapotrzebowanie chyba 430L, a expo wydajnosc 420l/min.

Przeciez starczy.
Widziałes aby ktos trzymał wcisniety spust przez kilkanascie- dziesiąt minut lakierując auto?
Powiedzmy ze sprezarka ma zał/wył 6/8 atm.
To po 30 sekundach sie załączy a nastepnie bedzie spadac o jedną atmosfere na 10 minut dalszego ciągłego malowania.
Bo brakuje 10 litrow na minute wydajnosci sprezarki.
Taka teoria, bo zapewne czasy bedą krótsze ze wzgledu na to ze te oststnie atmosfery nabija dłuzej, ale i tak na sate hvlp w zupełnosci wystarczy.
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 03-04-2010, 20:33   

to chyba jednak zdecyduje sie na ten expo powiększ Kompresor ExPo dwutłokowy! 50L ! 2 LATA GWARANCJA (numer 968164047) tylko mam jeszcze pytanko jaki pistolet bylby najodpowiedniejszy do tej sprezarki ? z gory dzieki za pomoc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2010, 21:37   

robi24 napisał/a:
najodpowiedniejszy do tej sprezarki

Kup sobie sico za 79 zl.
Polecam...
Mozesz kupic tez drozszy ale sensu nie widze.
Zamiast kupowac drozszy pistolet, ktory nie bedzie wcale lepszy, lepiej kupic sprzet do obróbki np. hebel, odwadniacz itd.
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 04-04-2010, 18:42   

a jezeli mozna zapytac o ten odwadniacz to o co chodzi? bo jezeli dobrze mi sie wydaje to odwadniacz powinien byc przy pistolecie????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-2010, 18:49   

robi24 napisał/a:
odwadniacz powinien byc przy pistolecie

Najlepiej jak bedzie 3-4 metry od sprezarki gdzies na scianie z regulatorem.
Dodstkowo pod pistolet mozesz tez dac jak chcesz.
Ja mam profi odwadniacze dwa na scianie i nigdy w drugim jeszcze wody nie było.
Moim zdaniem wąż miedzy sprezarką i odwadniaczem powinien iść przy podłodze (tam gdzie najzimniej) poniewaz chodzi o wytrącenie wody z powietrza a to odbywa sie tylko jesli temperatura powietrza spadnie do tak zwanego *punktu rosy* czyli skraplania sie pary wodnej.
Jesli nie ochłodzisz powietrza przed odwadniaczem to mozesz byc zdziwiony wodą kapiącą z pistoletu i suchym odwadniaczem.
A zlikwidowanie wody z powietrza to podstawowy warunek udanego lakierowania.
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 04-04-2010, 20:11   

czli ten odwadniacz z regulatorem musi byc na wezu laczacym sprezarke z pistoletem????nie rozumiem tego do konca i dlatego pytam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-2010, 20:14   

Dokładnie tak.
I musi byc mozliwie dobry. Od niego własnie zależy czy bedziesz sie męczył podczas i klął po malowaniu.
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 04-04-2010, 20:19   

a gdzie moge kupic taki zestaw i ile moze on kosztowac?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-2010, 20:45   

Pierwsze, popytaj w sklepach zaprzyjaznionych z forum - prawy gorny róg, strona główna.
Lub allegro.
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 05-04-2010, 08:57   

witam znalazlem taki odwadniacz z reduktorem http://moto.allegro.pl/it...nal_nowosc.html
mam jeszcze pytanie odnosnie pistoletu http://moto.allegro.pl/it..._wyprzedaz.html czy jest on odpowiedni
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-04-2010, 10:18   

robi24 napisał/a:
witam znalazlem taki odwadniacz z reduktorem http://moto.allegro.pl/it...nal_nowosc.html
MAm go w pracy moze troche gówno warty ale działa i nie ma z nim problem.

[ Dodano: 05-04-2010, 10:21 ]
robi24 napisał/a:
mam jeszcze pytanie odnosnie pistoletu http://moto.allegro.pl/it..._wyprzedaz.html czy jest on odpowiedni


Na początek to ci wystarczy taki gun ale jak kiedyś ktoś wsadzi w twoja łape leprzy pistolet to nie będziesz mógł na swojego patrzeć i kupisz sobie nowy leprzy. Ja osobiscie dozbieral bym tez 100 zł jeszcze i kupił coś powyżej 100. Przynajmniej są te pistolety dokładniej wykonane.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 05-04-2010, 10:44   

ale jaki??moge dac troche wiecej za pistolet ale sam nie wiem juz jaki tyle jest o tych pistoletach !ja potrzebuje takieg zeby dobrze rozpryskiwal, nie pluł i byl odpowiedni do takiej sprezaki http://www.allegro.pl/ite...in_wys_0zl.html i jeszcze nie wiem jak jest z ta wydajnoscia napisane jest 356 l/min chodzi mi o to zeby pistol nie pobieral za duzo powietrza przy malowaniu bo wtedy nie bedzie sprezarka nadazala pompowac

odnosnie tego dwadniacza lepsze jest gdy zalozy sie od razu na wyjsciu z kompresora niz dalej na wezu jak to pisal mkautos??upatrzylem taki odwadniacz
http://moto.allegro.pl/it...1_ym_f_vat.html i czy jezeli zaloze jeden taki jak opisalem to bedzie potrzebny drugi przy pistolecie czy nie koniecznie????
Ostatnio zmieniony przez robi24 05-04-2010, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2010, 10:56   

robi24,
Mozesz spokojnie to sico kupic.
Niczym szczególnym sie nie różni od tych po 200-400 zl.
I ten dobrze lezy w dłoni w przeciwienstwie do fobo, który wcale nie leży.
Zresztą temat tego pistoletu został na tym forum omówiony niejednokrotnie i sam go testowałem i polecałem na początek (i nie tylko).
Zresztą najlepszą gwarancją dobrej jakosci w stosunku do śmiesznej ceny jest to ze do dzis nim robie juz 5 lat.
Popatrz moją prace w konkursie lub moją galerie to zobaczysz jak takie zwykłe cos nakłada klar (przy mojej małej pomocy) ;)
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-04-2010, 11:02   

Jak masz więcej kasiory to kup taki
http://moto.allegro.pl/it..._jonnesway.html

[ Dodano: 05-04-2010, 11:07 ]
mkautos, no ty taki kupiłes kilka lat temu to moze był dużo leprzy. Ja kupiłem taki w styczniu tego roku i....na iglicy jest tulejka ona mi sie jakimś dziwnym sposobem przemiesciła i nie podawało wogóle materiału. Jak ją ustawiłem to było ok ale za jakiś czas znowu sie przesuneła. Potem zaczeła przepuszczać uszczelka w iglicy i lała sie farba. O kubku z którego mozna sobbie wylać farbe na element juz nie wspomne bo jest tak nieszczlny że głowa boli. Regulacja powietrza jest nieprecyzyjna. Chociaż miotłe miał dobrą. Kupiłem go bo miałem taki jakiś kaprys. Kiedyś byłem za takimi pistoletami ale na dłuższa mete to sie troche nie sprawdza.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 05-04-2010, 11:09   

odnosnie tego dwadniacza lepsze jest gdy zalozy sie od razu na wyjsciu z kompresora niz dalej na wezu jak to pisal mkautos??upatrzylem taki odwadniacz
http://moto.allegro.pl/it...1_ym_f_vat.html i czy jezeli zaloze jeden taki jak opisalem to bedzie potrzebny drugi przy pistolecie czy nie koniecznie????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-04-2010, 11:18   

Nie potrzebny będzie przy pistolecie jezeli ten na ścianie którego zamontujesz będzie dobrze filtrował. Zalezy tez jaki masz długi przewód do lakierowania od odwadniacza do pistoletu. Ja mam chyba 5 metrów przewodu i pod pistoletem mam filterek. Czasami coś się w nim zbierze. Na wszelki wypadek moze sobie kup nie duzo kosztuje a coś pomaga.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2010, 11:21   

madmax,
Fakt. Kupiony dawno temu za pieniądze podobne do tych co ten proponowany przez Ciebie *jonnesway*, czyli nie chodziło mi o zakup taniego czegos tylko cos jednak lepszego.
Zebym nie wyszedł teraz na tandeciarza co odpycha sie całkiem tanimi pistoletami.
W moim zadnych tulejek niema i w tych za 79 zl co oglądałęm tez nic takiego nie widziałem.
Moim zdaniem poprostu cena spadła a jakosc jest odpowiednia.
Są teraz w sklepie nastepne hvlp za 140 zl i jakosciowo są identyczne.

[ Dodano: 05-04-2010, 11:23 ]
robi24,
Jak załozysz zaraz na wyjsciu z kompresora to tak jakbys wcale go nie załozył.
Musisz tak zrobic aby para sie skropliła w drodze do odwadniacza bo on nie oddziela pary od powietrza.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-04-2010, 11:28   

mkautos, Zaraz pokaze o jaka tulejke mi chodziło
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 05-04-2010, 11:42   

to czy taki odwadniacz bedzie dobryi czy da rade go zalozyc na wezu miedzy sprezarka a pistoletem
http://moto.allegro.pl/it...1_ym_f_vat.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-04-2010, 11:50   

Będzie dobry skoro jest to odwadniacz to musi filtrować tylko pytanie jest czy ma odpowiednią przepustowość powietrza i czy nie bedziesz miał duzego spadku ciśnienia. Musisz mieć grube przewody takie minimum 10 mm wewnętrznej do odwadniacza i minimum 8 mm od odwadniacza do pistola.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2010, 11:57   

robi24, Lepszy taki niz bez. Niestety nie jestem obeznany w jakosci odwadniaczy, bo na dzien dobry dostałem dwa odwadniacze takie profesjonalne od maszyn które nie tolerują wody w układzie sprężonego powietrza (roboty przemysłowe).
I od kiedy je mam podłączone jeden za drugim to nigdy w drugim nawet kropli wody nie było.
I dlatego nie potrafie powiedziec jaki jest lepszy a który nie da rady.
Ten proponowany zawsze pomoze, ale moze ktos zaproponuje cos sprawdzonego i dobrego...
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-04-2010, 12:19   

No własnie tylko pamietaj o dużym przekroju węzy bo sobie nie pordzisz. Cisnienie ci będzie wariować
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 05-04-2010, 12:22   

a waz jednakowej srednicy wystarczyl by do tego odwadniacza http://www.allegro.pl/ite...ietrzny15m.html ??czy moze pierwszy waz od sprezarki do pistoletu musi byc prosty a dopiero drugi taki jak na linku?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-04-2010, 13:02   

chłopie spiralka to jest do pompowania kół, do lakierowania tylko i wyłacznie prosty przewód.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 11-04-2010, 14:30   

i nie wiem jaki ten pistol do 50 litrowej sprezarki mkautos polecal w pistoletach dla amatorow taki http://www.nokaut.pl/ofer...czy-1-4-mm.html czy moze lepszy jest ten jonnesway doradzcie cos tak szczerze zeby mi ta sprezara dala rade
z gory dzieki za pomoc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 11-04-2010, 14:47   

A kup sobie na początek jakiś taki tańszy, pouczysz sie lakierować, jak bedziesz miał niedosyt to kupisz coś leprzego.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-04-2010, 14:51   

A ten tanszy przeznaczysz do podkładu a przy okazji bedziesz miał mozliwosc porównania jakosci natrysku tego tanszego i drozszego.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 11-04-2010, 15:02   

No i doszliśmy nareszcie do jakiegoś kompromisu ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 11-04-2010, 15:16   

czyli taki pistolet na poczatek bedzie wystarczajacy http://www.nokaut.pl/ofer...czy-1-4-mm.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-04-2010, 15:25   

robi24,
Ale trafiłes ! !!!
Polecam Ci go bardzo.
Testuje (pracuje) go juz 5 lat i jest baaardzo dobry.
Gwarantuje ze spełni Twoje oczekiwania, no ja mu daje 5 ***** gwiazdek.
Popatrz na moje prace np w galerii moich prac lub konkurs i te wszystkie malowidła robione sa tym własnie pistoletem z oznaczeniem W-400.
Tanszą wersją o podobnym kształcie wszystkiego jest sico za 79 zl.
Moze to i są te same pistolety , ale kup tego.
 
     
robi24
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: skierniewice
Wysłany: 18-04-2010, 14:37   

witam sprezareczke expo juzkupilem ale nadal mam dylemat co do pistoletu! mkautos ten pistol http://www.nokaut.pl/ofer...czy-1-4-mm.html ma pobor powietrza od 110 do 200 l/min a ten jonnesway http://moto.allegro.pl/it..._najtaniej.html jakies 296 l/m pobor ma wiekszy ! !!!! co byscie polecali ktory z nich lepiej sie nada,ktorym sie bedzie lepiej pracowalo doradzcie mi cos bo juz sam nie wiem ! !! z gory dziekuje wam za pomoc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-04-2010, 15:29   

Tego drugiego niestety nie miałem okazji testowac.
Ten pierwszy sie sprawdza.
Ale słyszałem pozytywne opinie tu na forum o tym drugim wiec????????
Ktos moze nim robi czy robił niech sie wypowie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne