lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Michelin VCX100 a SATA 3000 RP - warto ?
Autor Wiadomość
soszi
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 12
Skąd: Polska
Wysłany: 10-06-2010, 11:34   Michelin VCX100 a SATA 3000 RP - warto ?

Witam,

Od pewnego czasu posiadam kompresor Michelin VCX 100, , krótka specyfikacja tutaj : http://www.pamula.pl/inde...ig&idk=774&kat=

Do tej pory troszkę lakierowałem tanim badziewiem typu Sico, jednak słaba atomizacja i przeciętne prowadzenie tego typu pistoletów skłoniło mnie do podjęcia decyzji o zakupie profesjonalnego pistoletu. Chciałbym wiedzieć czy jest sens kupować pistolet SATA 3000 RP do mojego kompresora ( wydajność 350). Bardzo zależy mi na opinii osób, które miały okazje pracować na kompresorze o takiej wydajności właśnie z takim pistoletem ( lub jego jakościowymi odpowiednikami : DeVilbiss, Iwata). Miałem okazje ostatnio popatrzeć jak znajomy znajomego lakierował bok auta Satą 3000 RP - mimo, że nie robił tego w kabinie lakiernicze a w garażu (ale muszę przyznać całkiem fajnie przygotowanym) efekt końcowy był taki, że nie trzeba było polerować - i właśnie na tym mi zależy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-06-2010, 11:58   

soszi, Wydajnosc tego kompresora jest poboznym zyczeniem czy li sciemą producenta.
Zrob test.
Nabij na maxa i spusc powietrze np. pistoletem do momentu załączenia i od tego momentu mierz czas w ktorym ci dobije do maxa.
Podaj nam czas dobicia, cisnienie do ilu nabija i przy jakiej wartosci sie załącza.
Ps. wiadomo ze jak sie załączy to juz nie spuszczaj tylko mierz czas.
Dasz wynik to ci napisze jaka jest faktyczna wydajnosc Twojego kompresora.
Na szybko i czysto teoretycznie to ci powiem ze bedzie okolo 227 - 280 l/min, aletylko test pokaze faktyczną wydajnosc.
 
     
soszi
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 12
Skąd: Polska
Wysłany: 10-06-2010, 12:17   

Ok, dzisiaj już nie dam rady bo nie będę nawet zaglądał do garażu ale w Sobotę wykonam dokładnie taki test o jakim wspomniałeś i " pochwalę " się wynikami, zdołował mnie trochę fakt, że w przedziale, który podałeś ( 227 - 280 l/min) chyba nie da się kupić dobrego pistoletu, którym można zrobić ładną warstwę bezbarwnego. Miałem nieśmiałe plany zakupić do tego kompresora godziwy pistolet i polakierować nim całą karoserię w Citroenie BL (czarna perła złamana zieloną).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-06-2010, 12:23   

Ale sate 3000 1.3 rp mozesz kupic.
Juz tu na forum pisałem ze jest wielu lakiernikow którzy dają wiare sprzedawcom i teoretycznie mają 350 l/min i sa zadowoleni a ze troche czesto sprezarka sie załącza i przy całosciowce tez czesciej, to ich nie niepokoi.
Ja mam jeszcze w tym tygodniu taki zestaw co daje przy tescie co pisałem 250 l/min a przy nabijaniu od zera (lżej ma kompresor) 300 l/min i sata 3000 1.3 rp całosciówki robi bez zająknięcia.
A baniak mam 74 litry.
Wiec spokojnie bierz sate rp a test zrob sobie zebys wiedział na co ją stac.
No i napisz te dane o które prosiłem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne