lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakier Bezbarwny DX1044 DUXONE DUPONT- doskonały na warsztat
Autor Wiadomość
VanDzianMan
Bywalec


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 08-05-2010, 13:21   

To_mas jak dla mnie ten lakier jest naprawdę dobry w sumie to najlepszy na jakim dotychczas robiłem a była tego cała gama z novola również profixa. Słuchaj je nie dodaje rozpuszczalnika do tego lakieru i jest naprawdę dobrze. Pistolet to Walcom HTE jest ustawiony na 2.7 i lakier przy takim ciśnieniu rozlewa się na lustro, bardzo delikatna struktura. Przy ustawieniu na 2.5 to tak bardziej na fiaty troszkę większa struktura i i naprawdę ładnie się rozlewa. Co zauważyłem w stosunku do novola a tym bardziej profixa to to, że jest znacznie bardziej wydajny naprawdę w stosunku do UHS 2009 do jest przepaść, takie jest przynajmniej moje odczucie. Co jeszcze mogę dodać, dosyć szybko schnie, ma ładny połysk i jest dosyć twardym lakierem. Kupiłem teraz DP 3750s to będę miał porównanie i zobaczę, ale na razie to moja ocena 5 na 5:)
Projekter to mówisz, żeby lepiej w ogóle tego dodatku nie używać?? Ja mam wrażenie, że ilość tych kraterów i oczek które powstają zależy też od lakieru bezbarwnego. Jak robiłem na Novolu to mimo tego dodatku zawsze się pojawiały, teraz na DP do którego dodaje ten dodatek antysylikonowy (może niepotrzebnie) nie powstają w ogóle oczka i kratery, spróbuje bez tego dodatku i zobaczymy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 08-05-2010, 14:08   

PROJEKTER napisał/a:
Ten dodatek anty silikonowy to 100 % silikon.
Kiedy zostanie dołączony do mieszaniny lakierniczej to silikon z powietrza nie jest już przyłączany do schnącej powłoki lakierniczej i nie następuje jej punktowe rozrywanie ( ohydne oczka ). Największą wadą tego specyfiku jest jednak to, że raz użyty i rozpylony w zamkniętym pomieszczeniu będzie się uwalniał ze ścian i podłogi dotąd dokąd będzie aktywny i lotny. W efekcie jeden lakiernik doda go do lakieru i pomaluje w kabinie ... a potem już inni będą mieć oczka, na każdym kolejnym lakierowaniu tego dnia, czy nawet tygodnia.
ciekawa sprawa z tym środkiem :) można sie ładnie załatwić heh.

A coś o przyśpieszaczach może jeszcze PROJEKTER, napiszesz jak możesz ?? jakieś "+" i "-"

VanDzianMan napisał/a:
Walcom HTE
gdybym miał sprzęt z tej półki to też bym tak robił ale ciągle zbieram $$$ :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-05-2010, 14:21   

To_mas napisał/a:
A coś o przyśpieszaczach może jeszcze PROJEKTER, napiszesz jak możesz ?? jakieś "+" i "-"


... a co chcesz wiedzieć ... jak działają, do czego stosować ? czy coś innego ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 08-05-2010, 14:44   

o przyśpieszaczu do bezbarwnego
jak działa - po jakim czasie można składać element na takim przyśpieszaczu ewentualnie polerować, jakie są minusy jego stosowania
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 08-05-2010, 15:10   

Cytat:
Największą wadą tego specyfiku jest jednak to, że raz użyty i rozpylony w zamkniętym pomieszczeniu będzie się uwalniał ze ścian i podłogi dotąd dokąd będzie aktywny i lotny.

qwa. tłumaczy to zgnojenie mi roboty.. dobrze wiedzieć. Punkcik za te info.
Pozdrawiam.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Klakiernik.pl
Stały Bywalec
Servant of Gun


Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 75
Punkty: 6/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-05-2010, 19:27   

Sprzedaję bardzo dużo Duxonów i powiem z całą pewnością, że lakier jest super .
Mam w ofercie 20 różnych lakierów i DX1044 jest drugim najlepszym po 3750S z DP.

Musicie jednak używać go zgodnie z zaleceniami - żadnego rozcieńczalnik i nawet kropli katalizatorów antysilikon polecam SILISTOP ze STANDOXA i też w odpowiedniej proporcji, żeby później nikt nie mówił że lakier bieleje.

Sprzedaje go już kilka miesięcy tak dużej grupie ludzi i są bardzo zadowoleni. Co jakiś czas pojawia się ktoś komu nie odpowiada albo coś się podziało. I wtedy po rozmowie zawsze wychodzi, że albo nigdy nie lakierował żadnym lakierem HS, albo dodał coś od siebie bo mu się wydawało że...... :)
Robię tym lakierem natryski próbne i mam możliwość obserwowania jak się zachowuje po czasie.

A to że ktoś powiedział że żółknie to jeszcze z czymś takim się nie spotkałem przy lakierach Duxone.... to już w ogóle jakaś ściema
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
VanDzianMan
Bywalec


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 08-05-2010, 21:30   

No Panowie udało się po całym dniu wygrzewaniu się lakieru a następnie po polerce na sucho bez matowienia wszystko znikło a lakier odzyskał swój połysk i blask:) Z moich przemyśleń wynika, że cała ta sytuacja wynika jednak z mojego błędu( mokry kompresor na zewnątrz) nie z wady lakieru dlatego polecam ten bezbarwny i dziękuje wszystkim za porady i odpowiedzi. Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 08-05-2010, 21:39   

Klakiernik.pl napisał/a:
A to że ktoś powiedział że żółknie to jeszcze z czymś takim się nie spotkałem przy lakierach Duxone.... to już w ogóle jakaś ściema
nas wszystkich też to zdziwiło i faktycznie może być tak jak myślisz, nawalili różnego rodzaju antysylikonow, przyśpieszaczy i potem sie cyrki działy.

czyli kolego polecasz ten lakier ale bez rozcieńczania go :) czyli jak w karcie technicznej 2:1 i na 2 warstwy :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Klakiernik.pl
Stały Bywalec
Servant of Gun


Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 75
Punkty: 6/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-05-2010, 23:07   Duxone

To przecież nie o to chodzi żeby upierać się przy swoich racjach. Jak widzę że jakiś produkt nie jest dobry to przestaje go sprzedawać. Jest tyle alternatyw dla bezbarwnego, że zawsze znajdzie się coś następnego lepszego . Tylko z drugiej strony ten lakier odpowiadał większości ludzi którym go proponowałem i do tej pory codziennie go sprzedaje - więc skoro oni nie widzą że coś się dzieje, chwalą połysk - to czemu zdarzają się ludzie którym coś się podziało??

Są tylko dwie opcje : 1 albo lakier się popsuł 2 ktoś coś schrzanił, a przy tej dyscyplinie naprawdę jest dużo możliwości na spieprzenie czegoś. Uważam że stopień połysku tego lakieru oraz inne jego parametry są warte tego by się poduczyć nim lakierować. Co by nie mówić kiedyś (w Polsce na pewno nie szybko) nie będzie można lakierować rozcieńczanymi bezbarwnymi ;)

Kiedyś wprowadzaliśmy do sprzedaży lakier bezbarwny Dupont 120S minęło pół roku zanim lakiernicy zaczęli go masowo używać. Lakier został wycofany jakieś 2 lata temu, a ja do dziś odpowiadam na pytanie czemu go wycofano ( chodziło o VOC ) bo był super - a na początku nikt nie mógł się przyzwyczaić. ;) Żegnaj gienia świat się zmienia :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 08-05-2010, 23:16   

Deca-Durabolin napisał/a:
Cytat:
Największą wadą tego specyfiku jest jednak to, że raz użyty i rozpylony w zamkniętym pomieszczeniu będzie się uwalniał ze ścian i podłogi dotąd dokąd będzie aktywny i lotny.

qwa. tłumaczy to zgnojenie mi roboty.. dobrze wiedzieć. Punkcik za te info.
Pozdrawiam.


Ty, identyko u mnie. Dziś polakierowałem bazą jeden motocykl, następnie klar z dodatkiem antysilikonu. Wyszło bajecznie. Ale po południu zachciało mi się polakierować grill od auta, no i porobiły się oczka mimo, że wcześniej dałem cienką warstwe wodnej bezbarwnej bazy...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
angelus_79
Użytkownik


Wiek: 45
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-05-2010, 17:56   

Bede lakierowal zderzaki czy do tego lakieru mozna dodac uelastyczniacza?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26-05-2010, 18:37   

angelus_79 napisał/a:
Bede lakierowal zderzaki czy do tego lakieru mozna dodac uelastyczniacza?

Można..nawet powinno się na elementy narażone na odbicia mechaniczne dolewać do lakieru uelastyczniacza (Plastyfikatora) ok.2-5%
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 08-06-2010, 23:54   

Panowie jakie LZO ma dx1044? Bo mi się skończył zapas z neta i spytałem się w miejscowym sklepie lakierniczym czy mi tego nie sprowadzi szybko i tanio. W sklepie gościu nie słyszał o takim lakierze i kazał przyjść za godzinkę, a on w tym czasie miał podzwonić. A jak przyszedłem to mi powiedział, że dzwonił gdzieś po hurtowniach czy dystrybutorach DP i mu powiedziano, że tan lakier jest wycofany już z użytku bo nie spełnia norm LZO.... :O
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Klakiernik.pl
Stały Bywalec
Servant of Gun


Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 75
Punkty: 6/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-06-2010, 00:23   

:nono: AHA. Daj mail to ci prześlę karty charakterystyki. A nie mówili że likwidują firmę DP bo jest już za duża :)

Ten lakier ma z założenia spełniać normy - tak go reklamują nawet :)

[ Dodano: 09-06-2010, 00:34 ]
ale już wiem czemu ci tak napisali. Przypomniało mi się że już kiedyś sprzewałem Duxone ale to były gotowe lakiery bazowe. Linia Duxone już kiedyś była w Polsce ale bodajże w 2005 zniknęła i tylko na Rosję to szło później, ale to były inne produkty zupełnie. Zajrzyj na stronę Duponta pod Duxone.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 09-06-2010, 00:39   

Na początku tego tematu jest karta ale przejżałem ją i nie znalazłem info jakie ma LZO. Akurat w sklepie wcisnął mi bezbarwny ekolaka i na nim na puszcze pisze 640g/L czy coś takiego:P A na puszcze DX1044 nic nie pisze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 09-06-2010, 20:09   

Krystian990, po ile kupujesz komplet DX1044 ? komplet na necie ?

Tu masz kartę Dx1044 http://www.arscolor.pl/ge...?lang=pl&id=666
LZO 420g/l
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 10-06-2010, 11:04   

coś około 63zł/kpl płaciłem ostatnio. Dzięki za tą kartę :) będę mógł wyśmiać teraz gostka w sklepie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne