lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Antykorozyjnie
Autor Wiadomość
sandy
Użytkownik


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-04-2011, 23:42   Antykorozyjnie

Witam serdecznie. Nareszcie zrobiło się ciepło i z tej okazji chcę odnowić zabezpieczenie antykorozyjne w moim samochodzie. Jestem amatorem ale chcę to zrobić sam ponieważ dotyczy to głównie elementów ukrytych tj: progi, nadkola, podwozie. Dodam że chcę to zrobić w miarę porządnie i dlatego nabyłem już trochę wiedzy czytając to forum.

Stan blach oceniam jako dobry gdyż jest to Opel Astra G z pełnym ocynkiem. Zdjąłem dzisiaj plastikowe progi i rdza pojawiła się w niewielu miejscach głównie przy przetarciach oryginalnego baranka, na tylnych nadkolach - również w wytartych miejscach. Zakupiłem większość potrzebnych rzeczy i chcę jeszcze zasięgnąć porady zanim po Świętach wezmę się do roboty. Dzisiaj przez dziurki po kołkach z progów wtrysnąłem jedynie środek do profili zamkniętych Boll i na okres świąt zmuszony jestem zawiesić front robót.

Chcę zeszlifować skorodowane miejsca do gołej blachy (szczotka na wiertarce). Na zdrową blachę nałożyć podkład epoksydowy twardym pędzlem (NOVOL PROTECT 360). Na to pistoletem baranek (NOVOL UBS - GRAVIT 600). Na koniec chcę założyć plastikowe nadkola na tył gdyż szczególnie w okolicach wlewu paliwa od wewnątrz po zimie zebrało się dużo błota z solą. I tutaj moje pytania:

Ile warstw podkładu?
Czy należy zmatowić podkład przed położeniem baranka? (jakim papierem)
Czy między epox a baranka położyć podkład akrylowy?

Baranka nie progach mam zamiaru malować bazą i lakierem gdyż będzie znajdował się pod plastikowymi progami.

Pod fabrycznie założone chlapacze dostał się piasek który wytarł lakier do blachy i tam również powierzchniowo pojawiła się rdza. Tutaj również planuje epox Novol, na to podkład akrylowy Motip w spray'u, baza spray i bezbarwny Motip również spray. Są to niewielkie powierzchnie. Prosiłbym tylko o wskazówki odnośnie matowienia i ilości warstw.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 22-04-2011, 23:48   

sandy napisał/a:

Czy między epox a baranka położyć podkład akrylowy?

Tak

sandy napisał/a:
na to podkład akrylowy Motip w spray'u, baza spray i bezbarwny Motip również spray

1K nie używaj, tylko 2 komponentowe środki!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sandy
Użytkownik


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-04-2011, 00:00   

Wasyl napisał/a:
sandy napisał/a:

Czy między epox a baranka położyć podkład akrylowy?

Tak


Bazę i lakier też? Czy tylko: epox - akryl - baranek?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 23-04-2011, 08:06   

Ogólnie chcesz dobrze zrobić, nie wiem tylko po co akrylowy pomiędzy epoksydem a barankiem, ja bym chyba robił bez. Niech się wypowiedzą inni, a najlepiej ktoś kto tak robi od lat. Epoksyd nakładasz w jednej pełnej zamkniętej warstwie i nie więcej.
Co do sprayów to jest to nie trwałe dziadostwo bez utwardzacza, więc sam wiesz ze będzie to prowizorka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne