lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 21:21
Jaki pistolet do 100zł dla amatora
Autor Wiadomość
Andix
uzależniony od forum


Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 364
Punkty: 1/2
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 22-04-2011, 18:21   

Widzisz Jacku jeżeli te pistolety są nic nie warte za 100 zł to proszę abyś temat zmienił albo powiedział w prost że to gówno i nie kupujcie tego ludzie ;) Jak ktoś chce niech i tak robi... rozumiem że wszystko się rozwija ale to forum powinno być dla każdego! a tu można czasem wywnioskować że każdy zrobił się Pro chociaż taki nie jest to udaje :D a nowi użytkownicy nie będą mieli czego szukać tu z czasem? to wszystko zachodzi za daleko. Ale to moje zd. Ja już nie wiem co jest ważne czy sprzęt czy umiejętności bo pewnie to i to :P warto czasem kogoś do tematu zaprosić a nie Forum Pro... taki zwykły Kowalski nawet tam nie wejdzie gdyż nie ma czego tam szukać. Z czasem będą tu tylko ci sami ludzie z doświadczeniem 100% każdy będzie wiedział wszystko... nie lepiej tą wiedzę przekazywać dalej? po części tak już jest jednak widać co się dzieje na forum... Chce bardzo być jego użytkownikiem ale z czasem ja już o nic nie zapytam :D Panowie lakiernicy nie miejcie żalu że ludzie pytają o tanie pistolety skoro jest przypięty temat właśnie o nich ;) Jacku jako Administrator powiedz czy mam teraz tego Sico wyrzucić czy dalej nim lakierować z myślą że i tak mi nie wyjdzie ? jak już mówiłem w tym dziale przeczytałem o psikawkach ''do 100 zł'' i to mnie skusiło :) a i tak będę nim lakierował aż wysiądzie bez względu co inni myślą o tym :) Andix amator garażowiec :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-04-2011, 01:31   

Andix napisał/a:
Widzisz Jacku jeżeli te pistolety są nic nie warte za 100 zł to proszę abyś temat zmienił albo powiedział w prost że to gówno i nie kupujcie tego ludzie

To, to akurat wynika z mojej powyższej wypowiedzi...
Andix napisał/a:
Jak ktoś chce niech i tak robi

Dokładnie...moją misją nie jest nawracanie świata dziedziny lakiernictwa...jak ktoś chce i czuje potrzebę partaczenia i kaleczenia tego rzemiosła to niech kupuje takie pistolety..na szczęście Ja nie słyszę zgrzytu zębów i przekleństw po nieudanych lakierowaniach, choć naczytałem się już tego ogrom...każdy z nas jest wolnym człowiekiem i może robić co chce, i czym chce z takim czy innym, lepszym lub gorszym skutkiem...to forum nie powstało po to, aby komuś utrudniać i uprzykrzyć pracę albo życie, wręcz przeciwnie, chodzi tu o dzielenie swoimi doświadczeniami i posiadanymi rzetelnymi informacjami, a tymi doświadczeniami dzielą się tutaj doświadczeni lakiernicy bo takowe doświadczenie w tej branży i pogląd na nią mają, przekazując sobie zdobytą wiedzę na tematy technologi tej nowoczesnej, i narzędzi tych perfekcyjnych i precyzyjnych używanych przez nich przy naprawach...to z takich wypowiedzi powinni czerpać wiedzę przyszli adepci którzy chcą się zajmować lakiernictwem...

Andix, czy uważasz że załóżmy Ty jako amator lub początkujący, uzyskasz rzetelne informacje które pomogą Ci przy naprawach od drugiego amatora który w życiu pomalował 1,5 owiewki od motoru i to w opłakanym skutkiem??, zastanów się od kogo chcesz czerpać wiedzę??...oczywiście najfajniej i najwygodniej byłoby akceptować i przyklaskiwać takim wypowiedziom> kup pistolet w Castoramie i to taki pod odkurzacz za 20 zł, nalej do słoika farby i psikaj....i jak wyszło ??..wyszło super..auto mam niebieskie i te drzwi które psiknąłem też są takie niebieskawe ...a dałeś tam jakiś podkład?..jasne..Pan w mieszalni mi polecił...taki w spreyu 1k....Widzisz Andix, w przykładzie który przytoczyłem nie potrzeba pistoletu nawet za 100 zł, a farba została naniesiona na samochód, i z tego wynika że nawet przepłaciłeś za ten pistolet na który wydałeś całą stówę...masz pretensję że forum jest niesprawiedliwe bo neguje i nie toleruje tanich Chińskich podróbek narzędzi , i teraz wyobraź sobie to forum gdyby ono akceptowało wszystko co tanie, a że tanie to fajne bo i też kolorowe, do czego byśmy zaszli takim postrzeganiem tej branży??do średniowiecza??, a może jeszcze dalej..wstecz...

Andix napisał/a:
widać co się dzieje na forum... Chce bardzo być jego użytkownikiem

Ja też ;) , bo chcę się dowiedzieć czegoś więcej, to co wiem to jeszcze bardzo niewiele, a to niewiele które wiem, przelałem tutaj na forum, więc jeśli Andix, potrzebujesz informacji i opinii, zacznij czytać i analizować to co jest napisane we wszystkich tematach na forum, a uzyskasz wszelkie informacje na każdy temat który Cię nurtuje bo jest on opisany pod każdym kątem specyfiki naprawy i to po 50 razy...
Andix napisał/a:
Jacku jako Administrator powiedz czy mam teraz tego Sico wyrzucić czy dalej nim lakierować z myślą że i tak mi nie wyjdzie ?

Jako Administrator nie mam nic do powiedzenia na temat pistoletów i technologii lakierniczej...ale jako Jacek i lakiernik odpowiem Ci tak...to Ty dokonałeś takiego a nie innego wyboru, a czy trafnego, czy też błędnego to już sam musisz tego doświadczyć na własnej skórze, wtedy być może zrozumiesz logikę błędu ...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 23-04-2011, 06:49   

Jako że jestem amatorem lakiernictwa no to i ja się wypowiem na temat pistoletów :) jako że nie dawno sobie kupiłem SATĘ 3000HVLP DIGITAL z dyszą WSB -wcześniej malowałem pistoletami takimi jak evo-t lvlp ,expert 2002 bodajże HP ,miałem też sico a nawet dwie szt. (jedna wysrała się zaraz po otwarciu pudełka i jednym malowaniu podkładem) mam jakieś porównanie i powiem tak wszystkimi tymi pistoletami da się malować i nawet wylać ładnie strukturę lakieru ale w większości tych tanich pistoletów regulację to praktycznie fikcja bo albo nie malują one przy małym ciśnieniu albo miotła jest nie równa w którymś przedziale regulacji i zarąbisty wpływ ma spadek ciśnienia na strukturę lakieru ,trzeba na prawdę się nagimnastykować a i tak istnieje ryzyko spieprzenia roboty i na prawdę ile byśmy się nie napracowali podczas przygotowania łatwo to wszystko spieprzyć ostatecznym malunkiem .A sata ,którą mam pomimo że wiatru potrzebuję sporo malowałem busa ostatnio akrylem i ciśnienie spadało strasznie bo sprężarka cienka i tak wylanie lakieru bez zastrzeżeń i nie musiałem się zbytnio starać ,ten pistolet maluję nawet przy 1,2 bara! gdzie inne przy takim ciśnieniu plułyby farbą , następna sprawa że odkurz jest tak minimalny że cieniowanie to bajka ,Wiem że ta dysza nie za bardzo nadaję się do lakieru bardziej do bazy ale dla mnie dla moich kilkunastu malowań w roku ten gun w zupełności wystarczy i uważam ten zakup pomimo że używany to był pistolet i miał pewne problemy za całkowicie udany i jak na razie wszelkie te chińskie wynalazki wiszą sobie na ścianie.... ,jakoś szybko idzie przyzwyczaić się do lepszego ;)
_________________
Forum miłośników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 23-04-2011, 08:20   

pawelc napisał/a:
Jako że jestem amatorem lakiernictwa no to i ja się wypowiem na temat pistoletów :) jako że nie dawno sobie kupiłem SATĘ 3000HVLP DIGITAL z dyszą WSB -wcześniej malowałem pistoletami takimi jak evo-t lvlp ,expert 2002 bodajże HP ,miałem też sico a nawet dwie szt. (jedna wysrała się zaraz po otwarciu pudełka i jednym malowaniu podkładem) mam jakieś porównanie i powiem tak wszystkimi tymi pistoletami da się malować i nawet wylać ładnie strukturę lakieru ale w większości tych tanich pistoletów regulację to praktycznie fikcja bo albo nie malują one przy małym ciśnieniu albo miotła jest nie równa w którymś przedziale regulacji i zarąbisty wpływ ma spadek ciśnienia na strukturę lakieru ,trzeba na prawdę się nagimnastykować a i tak istnieje ryzyko spieprzenia roboty i na prawdę ile byśmy się nie napracowali podczas przygotowania łatwo to wszystko spieprzyć ostatecznym malunkiem .A sata ,którą mam pomimo że wiatru potrzebuję sporo malowałem busa ostatnio akrylem i ciśnienie spadało strasznie bo sprężarka cienka i tak wylanie lakieru bez zastrzeżeń i nie musiałem się zbytnio starać ,ten pistolet maluję nawet przy 1,2 bara! gdzie inne przy takim ciśnieniu plułyby farbą , następna sprawa że odkurz jest tak minimalny że cieniowanie to bajka ,Wiem że ta dysza nie za bardzo nadaję się do lakieru bardziej do bazy ale dla mnie dla moich kilkunastu malowań w roku ten gun w zupełności wystarczy i uważam ten zakup pomimo że używany to był pistolet i miał pewne problemy za całkowicie udany i jak na razie wszelkie te chińskie wynalazki wiszą sobie na ścianie.... ,jakoś szybko idzie przyzwyczaić się do lepszego ;)


I większość z nas już dosżło do takich właśnie wniosków jak pawelc. Jedni niedawno, inni dawniej, każdy musiał doświadczyć na własnej skórze i dojść do tego etapu, aby powiedzieć że jednak warto jest mieć markowy gun. U mnie było to stopniowe. Ze speedwaya na fachowca za 290zł. To była przepaść techniczna i myślałem że już lepszy pistol nie będzie mi nigdy potrzebny. Jednak po roku kupiłem sobie stara i był jeszcze lepszy, a gdy chciałem uzyskiwać jeszcze lepsze efekty kupilem satę rp i jestem zadowolony. I tylko o to w tym chodzi. Ja przyjmuje że od około 300zł zaczynją się pistolety lepsze niż te kilkurazowe, i nowicjusz mógłby zacząć od czegoś takiego, lecz pracując nimi nie ma tak łatwo i przyjemnie jak profi sprzętem. Fachowca i stara mam do dzisiaj i używam ich więc wiem jak długo portafią wytrzymać. :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2011, 09:37   

jacklack napisał/a:
ale jako Jacek i lakiernik odpowiem Ci tak...to Ty dokonałeś takiego a nie innego wyboru, a czy trafnego, czy też błędnego to już sam musisz tego doświadczyć na własnej skórze, wtedy być może zrozumiesz logikę błędu ...


Przeciez Andix napisał ze chce kupić sobie satę, jak zarobi.
Czyli.... dziś niema na satę.
Może by miał na cos pośredniego, za 500 zl, ale wtedy zakup saty odwlecze sie znacznie o ile wogule do takiego zakupu by kiedys doszło.

Zreszta moje zdanie znacie (Robert wspominał o jednej osobie co za nic ma takie pistolety) o tych gunsach i innych ze średniej półki.
Nie żeby one były jakieś złe, ale tak sobie myslę, że gdybym kupił np. gunse - to do dzis mógłbym saty się nie dokupić.
Bo natrysk byłby zadowalający, ale czy to znaczy że nie było by problemów ?

Wracając do kolegi.
Kupił pistolet po przeczytaniu forum - kupił sico.
Wielu z nas opisywało w tym temacie wiele pistoletów, ale ten został prawie na śrubki rozkręcony i opisany.
Kolega miał problemy z działaniem tego pistoletu i zwrócił się na pw do mnie, bo na forum miał obawy (uzasadnione) że jego problemy pójdą w offf i cała rozmowa bedzie się opierała na krytyce **juz zakupionego** sprzętu.

Więc aby nikt przez forum nie skusił się na tani sprzęt, trzeba cos zrobić z tym tematem.
Bo pomocy kolega nie uzyskał żadnej a my jesteśmy sprawcami tego zakupu.

Wracając do pistoletu.
Okazało się że pistolet działa a problemem była instalacja powietrza i dostarczenie go w odpowiedniej ilości i w odpowiednim cisnieniu.

Taką pomoc powinien otrzymac na forum od nas - z informacją że to nie był udany zakup, ale można ratować się dając mu wieksze ciśnienie i ostrzec że takie pistolety nie sa skore przy współpracy z mniejszym ciśnieniem.
Tak jak kolega PROFESJONALISTA Z SATĄ to opisuje...
pawelc napisał/a:
w większości tych tanich pistoletów regulację to praktycznie fikcja bo albo nie malują one przy małym ciśnieniu


Oczywisty fakt że jako tako one pracują na wyższym ciśnieniu i tyle.
A dalej profesjonalnie...
pawelc napisał/a:
jako że nie dawno sobie kupiłem SATĘ 3000HVLP DIGITAL z dyszą WSB

pawelc napisał/a:
A sata ,którą mam pomimo że wiatru potrzebuję sporo malowałem busa ostatnio akrylem

Fajnie...
pawelc napisał/a:
ciśnienie spadało strasznie
pawelc napisał/a:
i tak wylanie lakieru bez zastrzeżeń i nie musiałem się zbytnio starać


No kolego, zakup saty hvlp z dysza do bazy wodnej i lakierowanie busa akrylem sprężarką która by sico ledwo pociągneła, jest MEGA PROOOO.
michalLbn napisał/a:
I większość z nas już dosżło do takich właśnie wniosków jak pawelc

Michał, ty tez masz takie wnioski jak kolega i to jest pro a Andixa krytykujecie.

Więc który z Was jest pro a który nadal w czarnej dupie siedzi malując wsb bysa w akrylu???
Napisałem malując, bo nie chciałbym zobaczyć tego mega zadowalającego efektu.

No, to na tyle.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-04-2011, 11:13   

Mam wrażenie MK że bronisz tu @Andix, a nie jego poglądów i opinii o tanich pistoletach :)

Nikt z nas nie "skacze" tu na początkującego lakiernika tylko właśnie na wybory sprzętowe jakich dokonuje. Jak spojrzysz na to pod tym względem ... to zauważysz że @Andix ma złe poglądy na tą sprawę i dokonał złego wyboru w sprawie pistoletu, a @pawelec ma dobre zdrowe podejście ... tylko nie stać go na resztę profii wyposażenia. Jak mamy tu do czego dojść w tym temacie to raczej trzeba prostować spaczone poglądy amatorów widzących tylko cenę .... a nie krytykować kogoś za braki w wyposażeniu garażu, czy warsztatu. :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 23-04-2011, 11:21   

Andix napisał/a:
Ja już nie wiem co jest ważne czy sprzęt czy umiejętności bo pewnie to i to :P warto czasem kogoś do tematu zaprosić a nie Forum Pro... taki zwykły Kowalski nawet tam nie wejdzie gdyż nie ma czego tam szukać. Z czasem będą tu tylko ci sami ludzie z doświadczeniem 100%

Dla mnie to zaleta. Jak jacklack pisał. Wolałbyś żeby Cię początkujący kierował co i jak masz zrobić Taki co popsikał "1,5 owiewki", taki który ma mniejszą wiedzę niż jest napisane na etykiecie produktu?

Wchodzi poczatkujący na forum a tam wszystko PRO? Ja myślałem, że jak poczatkujący chce sobie auto psiknac sam, bo nie ma kasy na lakiernika, albo sam chciałby spróbować własnych sił to pewnie chce to zrobić możliwie profi.
Andix napisał/a:
rozumiem że wszystko się rozwija ale to forum powinno być dla każdego!

Tak jest, ale pewne prawdy poprosu są i nic tego nie zmieni. Nie wszystko da się dostosować do 100zł. To nie ERA
Andix napisał/a:
. nie lepiej tą wiedzę przekazywać dalej? po części tak już jest jednak widać co się dzieje na forum...

Forum ma się bardzo dobrze, wynika to z opinii wielu userów, nawet początkujących. Nie wiem czemu masz odmienne zdanie. Forum dąży właśnie do tego, aby zawarte były w nim tresci o ile to możliwe najbardziej wartościowe. Wejdź chociaż w temat "korozja stali kontra grunty i wypełniacze" założonego przez PRO PROJEKTERA. Co ci się nie podoba w tym PRO temacie? Bo tak można go nazwać, a po twojemu, że jest do dupy, bo zawarte są w nim cenne treści techniczne? a może dlatego, że nie można dobrze stali zabezbieczyć sprayem 1K tylko trzeba mieć jakieś podkłady z dziwnymi nazwami, jakieś epoksydy, akryle, wypełniacze? Co to kurde jest? Po co to początkującemu? Jakby nie można fajnie zrobić tego sprayem.

Mam złą wiadomość dla ciebie. Takiech tematów PRO będzie pewnie więcej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 23-04-2011, 11:38   

Ja maluczki jestem tutaj, ale jedna sprawa
Bisu napisał/a:
Co ci się nie podoba w tym PRO temacie?

Bisu napisał/a:
tematów PRO będzie pewnie więcej.

Bisu napisał/a:
PRO PROJEKTERA

Wasz brak pokory.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 23-04-2011, 11:49   

Wasyl napisał/a:
Wasz brak pokory.

Jesteś w błędzie. Ja się nie wywyższam. Jedną z większych uwag jaką przywiązuje administacja jest utrzymanie forum tak by zawierało wartościowe treści, nie byle bzdury czy mity Dla kogo to? właśnie, że dla poczatkujących. Zobacz ile tematów jest przyklejonych w dziale dla poczatkujących, zebranych tematów, zrobionych tutoriali. W fotogaleriach jacklack opisywał proces naprawy? Komu - profesjonaliście? On wie jakich gradacji papierków ma użyć przy danej technice obróbki. "przychodzi" "poczatkujący" i marudzi, że forum tylko PROO.. i nic dla poczatkujących, bo sobie upatrzył pistol za setke chce go kupić, a ONI piszą, że bee. No co to za forum...
A piszą tak, bo już przez te graty kiedyś przechodzili.
Moim zdaniem to andix wykazuje brak szacunku dla tych PRO którzy się tutaj udzielają i starają... też dla niego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2011, 12:15   

PROJEKTER napisał/a:
Mam wrażenie MK że bronisz tu @Andix,

Robert, muszę go bronić.
Ze względu na to że zakup pistoletu nastapił po lekturze forum.
Wypada pomóc, przecież kiedys sam zachwalałem te pistolety - to teraz się nie wypnę na niego i nie pomogę skoro konkretnie do mnie sie kolega zwrócił.
PROJEKTER napisał/a:
to zauważysz że @Andix ma złe poglądy na tą sprawę i dokonał złego wyboru w sprawie pistoletu


Wiemy o tym i on tez wie, dlatego docelowo juz pisał że będzie sata, ale musi zarobić.
Ja w nikogo finanse nie wchodzę, dlatego tą sprawę zostawiam zainteresowanym.
PROJEKTER napisał/a:
a @pawelec ma dobre zdrowe podejście ...

Oczywiście masz rację, ale zobacz ile wspólnego mają z Andix'em
PROJEKTER napisał/a:
tylko nie stać go na resztę profii wyposażenia.


Tu jest własnie pies pogrzebany.
I ja to rozumiem, dlaczego Wy nie chcecie zrozumieć Andix'a a rozumiecie Pawelc'a
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 23-04-2011, 12:19   

mkautos napisał/a:
a rozumiecie Pawelc'a

Bo napisał jedno magiczne słowo... :D SSS....aa
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-04-2011, 12:51   

Dobra ... zostawmy kolegów w spokoju. Po pierwsze obaj mają prawo błądzić bo obaj chcą dopiero do czegoś w tym zawodzie dojść. Po drugie ... święta są :)

a z tym tematem faktycznie trzeba coś zrobić ... ale przyznam że nie wiem co ? Jak delete to pojawi się nowy i znów będzie to samo ... może jakiejś klarowniejsze stanowiska w przyszłości i opinia od tych co doradzają i wtedy będzie OK.

Sata jest ośką obrotu w tej dziedzinie lakiernictwa ... ale nie oznacza to że na kolejnych okręgach nie już nie ma :) ... teraz tylko trzeba by określić co jest akceptowalne a o czym nawet nie warto pisać. ;) Kiedyś miał być jakiś konkurs ranking pistoletów z opiniami użytkowników. Z drugiej strony są tematy o konkretnych modelach ... tam powinny być pytania o konkretne pistolety i ich konfiguracje ... może czas i tam wkleić kilka zdjęć i przytoczyć naocznych dowodów dlaczego SICO, czy FOBO jest takie denne ;) ... bez odnoszenia się do innego sprzętu. Tak tylko myślę ... ale wiem kto powinien wiedzieć :) ... mamy przecież doskonałego fachowca od pistoletów i do tego opiekuna tego działu ... niech może wysunie jakąś propozycję jak pomóc amatorom w zakupie tańszego sprzętu bez wpadek :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 23-04-2011, 13:28   

Jak mam rozmawiac z kimś o jakimś pistoleciku za sto złotych ,wole dyskutować na forum o pogodzie :glupek:
Mkautos ,Krzyśku powiedz z czego ty masz sie przed kimś tłumaczyć ???
Że ktoś straci sto złotych ?
Niech ten ktoś przeliczy ile wydaje na piwo ,a ile na lakiernictwo kupując sprzęt za stówę
ha ha ha
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2011, 13:50   

Jako że temat jest obszerny a informacje w nim zawarte wyczerpały juz zagadnienia techniczne i jakościowe tanich pistoletów, proponuję żeby od dziś temat zawierał informacje o dobrych pistoletach ze średniej półki.
Nowości, dane techniczne, ciekawi producenci i inne ważne spostrzeżenia uzytkowników takich sprzętów.

Posty o chińskich wynalazkach chętnie do kosza przeniosę bez ostrzeżenia.
Czy taka forma jest zadowalająca???
Robert, Jacek???
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 23-04-2011, 13:58   

mkautos napisał/a:


Posty o chińskich wynalazkach chętnie do kosza przeniosę bez ostrzeżenia.


Usuniesz ten temat powstanie kolejny i kolejny nie lepiej go zostawić i nowych pytających odsyłać właśnie tutaj .Myślę że po przeczytaniu 31 stron wyciągną jakieś wnioski i poważnie zastanowią się nad zakupem taniego pistoletu .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-04-2011, 14:30   

Faktycznie temat musi zostać ... tylko bardziej zdecydowanie trzeba informować amatorów i zaczynających taką przygodę że takie "sprzęty" nie służą do aplikacji lakierów samochodowych. Nie można przecież udawać, że ten cały chłam z CHRL nie istnieje ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Andix
uzależniony od forum


Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 364
Punkty: 1/2
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 23-04-2011, 14:31   

Panowie przestańcie już toczyć wojny bo jeszcze trzecia światowa wybuchnie o pistolet i co będzie ? :) a ja będę jej sprawcą.
Nie mam żalu do nikogo że kupiłem sico na dzień dzisiejszy jestem zadowolony. wszystko dokładnie opisał mkautos jeżeli chodzi o jego zakup.
Do kosza nie pójdzie a z czasem będzie inny... Gdybym zainteresował się wcześniej lakiernictwem to w mojej szafce leżały by teraz ze dwie takie Saty.
Temat o pistoletach jest a w nim SATA, DeVilbiss, Iwata więc ja nie widzę potrzeby aby był kolejny i to w dodatku ''do 100zł'' albo delete albo zmienić nazwę na np ''pistolety ze średniej półki''
co Wy na to? po co pisać po 450 postów bez sensu o gównie i się kłócić?? jak wspomniał baqo już lepiej o pogodzie porozmawiać... Więc tak u mnie jest pogoda świetna i słoneczna :D a u Cb baqo ?? jeżeli tak bardzo interesuje Cię ile to ja piw wypiłem
powiem Ci że na pewno nie więcej niż Ty... no chyba że nie pijesz wogulę :) stówkę bym stracił jak bym przepił a ja na próbę kupiłem pistolecik sobie i na dzisiejszy dzień mi starcza. Nie mam ochoty prowadzić tutaj wojen. Pio_len może to i dobry pomysł
ale powiedz kto będzie czytał te 31 stron od samego początku? wejdą w 1str poczytają trochę i znów kupią to samo... nie wiem jak Wy ale ja mam dość tego tematu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2011, 14:51   

pio_len napisał/a:
mkautos napisał/a:


Posty o chińskich wynalazkach chętnie do kosza przeniosę bez ostrzeżenia.


Usuniesz ten temat powstanie kolejny i kolejny nie lepiej go zostawić i nowych pytających odsyłać właśnie tutaj .Myślę że po przeczytaniu 31 stron wyciągną jakieś wnioski i poważnie zastanowią się nad zakupem taniego pistoletu .


Miałem na mysli każdy nastepny post nawiązujący do wczesniejszych postów.
Ale i tak temat sie wypalił, wyczerpał, skończył..... ostatecznie Z A M K N I E T Y.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne