lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 21:21
Jaki pistolet do 100zł dla amatora
Autor Wiadomość
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 12-04-2011, 21:24   

Cześć Wam :)
http://www.allegromat.pl/aukcja75769
Ten badziewiak jako pierwszy pistolet, który będę trzymał w ręku - do pomalowania błotnika po wstawieniu reperatury W zdezelowanej Vectrze, kolor: wypłowiała oplowska akrylowa (?) czerwień :D

Bardziej konkretnie: nada się do położenia podkładu epoks i akrylowego lakieru na górę?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 12-04-2011, 21:54   

Ten pistolet to kupa niedorobiona mam to w domu a raczej miałem. Nie kupuj tego, kategorycznie zabraniam.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 13-04-2011, 21:49   

madmax, nie kupię :D

Ale teraz nasuwa mi się pytanie (czytam już ze 3 godziny dzisiaj na ten temat), do chukowej sprężarki o słabej wydajności celować w pistolety RP czy HVLP? Bo tak: na forum pisze, że hvlp to pistol do dużych sprężarek, który potrzebuje dużo wiatru, a RP to niskociśnieniowy pistol.

A tutaj:
http://www.allegromat.pl/aukcja75813
http://www.allegromat.pl/aukcja75815

Kompletnie odwrotnie, czyli hvlp ciśnienie ~2 bary i ~150l/min a RP ~4 bary i ~250l/min
Mam mętlik we łbie, a jeszcze chciałbym się na kolosa z matmy pouczyć na jutro, ale nie mogę, bo to mi spokoju nie daje :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ele
Wyjadacz



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 146
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wlkpopolska
Wysłany: 13-04-2011, 22:38   

Sprzedawcy często nie wiedzą co dokłądnie sprzedają albo ubarwiają wszystko.
Ze słabą sprężarką celuj w RP.

[ Dodano: 13-04-2011, 22:39 ]
Sprzedawcy często nie wiedzą co dokładnie sprzedają albo ubarwiają wszystko.
Ze słabą sprężarką celuj w RP.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 13-04-2011, 23:59   

ele napisał/a:

Sprzedawcy często nie wiedzą co dokładnie sprzedają albo ubarwiają wszystko.
Ze słabą sprężarką celuj w RP.

Tylko skubańce we wszystkich aukcjach tak piszą :P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
xeq
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 60
Skąd: łuków
Wysłany: 14-04-2011, 21:35   

bo prawie każdy siko to wysokocisnieniowy pistolet a potrzebuje mało wiatru:) ale nie kupuj tego ja mam taki do podkladu, i to jest tragedia jaklakierowalem nim drzwi od nissana, teraz zakupiłem 2 badziewie, narazie chciałem wyprobowac, spedwaya i powiem, że zostałem mile zaskoczony, bo dorownuje tym pistoletom za 500 zl typu ivata, choc kosztuje niecałe 100 zl:0 na poczatek bym takiego polecil
http://allegro.pl/pistole...1515861761.html jezeli to ma byc tylko do takich prac
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukashh
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 7
Skąd: Ślask
Wysłany: 14-04-2011, 22:40   

dodam cos od siebie.

xeq, dodal pistolet jakis speedway. mialem kiedys pistolet o identycznym wygladzie tylko ze koloru czerwonego. tez hvlp. wytrzymal dlugo bo prawie rok. co prawda moj nie byl speedway tylko innej firmy nie przypomne sobie teraz.

niekiedy malowane po 3 samochody dziennie ( nie calosc ale np 4 -5 elementów ). nie narzekalem na niego. pod koniec nie dzialala mi juz regulacja miotly (malowal na szerokosc 8 - 10 cm) jednak nie chwalac sie dalo sie pomalowac srebrna maske w pionie ( co prawda z polerka ale nie ze szlifem papierem 1500 czy cos podobnego :nono: ) sama skorka czy "wyglad" ziarna zalezy od lakiernika.

po jakims czasie zauwazylem ze nie ma sie co pieprzyc :P z "cisnieniem" jak to wielu nazwie wiec odkrecalem pistolet moze nie na maksa ale byl dosc glosny. wiec moze byc napisane i doopa na nim

teraz mam pistolet nie zdradze jakiej firmy ale jesli tylko uda mi sie zakupic karte pamieci do tel albo uruchomic cyfrowke to pokarze ze da sie malowac pistoletem za 100 czy 200 zł. ile potrzeba praktyki - co najmniej rok i kilkunastu poprawianych samochodów

przyznajac sie bez bicia komory lakierniczej nie widzialem nigdy. pistoletu sata czy innej dobrej firmy nie widzialem nigdy. wiec dam jedna rade dla pozostalych garazowców. po 1 razie nie nauczysz sie malowac nie wazne czy pistolet jest za 2000 zł czy za 70 zl. dla amatora nie polecam pistoletu za 1000 zl bo po co. jak ktos uczy sie malowac to zrobi skore tym za 1000 i tym za 100
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 14-04-2011, 22:59   

lukashh napisał/a:
co najmniej rok i kilkunastu poprawianych samochodów


to policz ile czasu, nerwow i kasy kosztowaly cie te poprawki..........
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 14-04-2011, 23:19   

lukashh napisał/a:
nie wazne czy pistolet jest za 2000 zł czy za 70 zl.


co ty człowieku za głupoty piszesz. widac ze nie miałes dobrego gana w rece
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukashh
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 7
Skąd: Ślask
Wysłany: 14-04-2011, 23:23   

Cytat:
co ty człowieku za głupoty piszesz. widac ze nie miałes dobrego gana w rece


poprawiales kiedys cokolwiek ?? cieniowanie lakier czy cokolwiek ??

byc moze spieprzony lakier to nie Twoja wina ale cieniowanie byc moze juz tak wiec nie gadaj ze pistolet za 1000 zł sam sobie wycieniowal
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-04-2011, 23:44   

lukashh napisał/a:
... dodam cos od siebie.

... a JA od siebie ...

Sądzę, że jak szybko nie zmądrzejesz to ci co są na forum już dość długo .... zabija cię śmiechem za takie teorie ..... poczytaj sobie tematy o pistoletach z pewnością czegoś się nauczysz. Zobacz w archiwum forum, że dwa lata temu 60 % Usherów pisało ... a co gorsza myślało .... tak jak Ty teraz ! Byli w czarnej dupie z wiedzą o lakiernictwie.

Porównaj sobie ich posty z przed dwóch lat z tymi z ... dziś :nono:

lukashh napisał/a:
xeq, ... jakis speedway. mialem kiedys pistolet o identycznym wygladzie tylko ze koloru czerwonego. tez hvlp. wytrzymal dlugo bo prawie rok.


... używany 3 razy dziennie i wytrzymał prawie rok ... Jestem w szoku ...

Coś tu jednak kłamiesz :nono: Nie ma takich pistoletów na świecie.

Żaden pistolet nie wytrzyma nawet miesiąca ... napierdzielania nim o ścianę i podłogę trzy razy dziennie jak za każdym razem szczęśliwy posiadacz się wkurza że ma syf, a nie powłokę dekoracyjną na elementach :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 15-04-2011, 00:20   

lukashh od speedwaya to ja zaczynałem ale 6 lat temu i szybko się nauczyłem, że tanie gówno jest nic nie warte. Oczywiście można sobie kupić coś takiego do podkładu, ale nie do lakieru, a to dlatego ze daje on nieprecyzyjnie materiał na szerokości miotły. Po trzecie w przypadku pistoli do 300zł nie ma znaczenia co na nim jest napisane, to jest i tak sprzęt klasy hp, w dodatku nie dokładnie wykonany. Jednak tak jak ktoś wcześniej pytał, że chce jeden błotnik w vectrze polakierować i używać go raz na jakiś czas, ok niech sobie kupi jak nie ma dużych wymagań. Jednak ty lukashh robiąc to codziennie i żyjąc z tego masz pistolet do lakieru (do bazy pewnie nie lepszy) klasy speedway, to świadczy o tym że jesteś początkującym paprokiem. I jak twój umysł nie dojrzeje do rozwijania się to pozostaniesz nim jeszcze dłuuuugo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-04-2011, 01:10   

PROJEKTER napisał/a:
Porównaj sobie ich posty z przed dwóch lat z tymi z ... dziś


Ciekawe co było takiego innego dwa lata temu :aniolek:

Nitro, economy, fobo, gazety ???
Sprężarka 24 litry, filtr przemysłowy do uzdatniania powietrza o nieznanym przepływie, spadku ciśnienia i jakości filtrowanego powietrza???

No ale pasja i zapał był praktycznie idealnie taki sam...
lukashh napisał/a:
pokarze ze da sie malowac pistoletem za 100 czy 200 zł. ile potrzeba praktyki - co najmniej rok i kilkunastu poprawianych samochodów


Tyle że poprawek nie było praktycznie wcale.
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 15-04-2011, 01:53   

lukashh napisał/a:
regulacja miotly (malowal na szerokosc 8 - 10 cm) jednak nie chwalac sie dalo sie pomalowac srebrna maske w pionie

pewnie ze sie da tylko najlepiej jak sie skonczy to odrazu ja do poziomu ustawic bo moze pojechac lakier taki urok tanich pistoletów zreszta z perspektywy czasu wydaje mi sie ze lakierowac tymi tanszymi pisoletami to jest wieksza sztuka niz np sata gdzie mozesz sobie pozwolic na wieksze błedy a zaciek nie poleci ,czy cienie takie cos nie istnieje obojetnie czy robisz prawa reka czy lewa lub naperzemian z nudów ,ja tu niechce chwalic saty ale jezeli raz go dorwiesz w rece to juz go niewypuscisz
PROJEKTER napisał/a:
Sądzę, że jak szybko nie zmądrzejesz to ci co są na forum już dość długo .... zabija cię śmiechem za takie teorie ..... poczytaj sobie tematy o pistoletach z pewnością czegoś się nauczysz. Zobacz w archiwum forum, że dwa lata temu 60 % Usherów pisało ... a co gorsza myślało .... tak jak Ty teraz Byli w czarnej dupie z wiedzą o lakiernictwie.

dawno tu niezagladałem na forum ale widze ze twoja nauka i wiedza nie idze w las w miedzyczasie awanse na modów przegapiłem pozdrawiam wszystkich :) ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-04-2011, 08:23   

michalLbn napisał/a:
Jednak ty lukashh robiąc to codziennie i żyjąc z tego masz pistolet do lakieru (do bazy pewnie nie lepszy) klasy speedway, to świadczy o tym że jesteś początkującym paprokiem.


A ja bym go nazwał zaawansowanym paprokiem BO MA PISTOLET!!! :haha2:

Nie no bez urazy. Jak dla mnie liczy sie teraz profi sprzęt a nie sico fobo profesjonal. Raz złapałem za kupe i się jej trzymałem, ale jak w ręce wpadł mi profi sprzęt to... sami wiecie ręce sie myje z gówna.

A takie porównanie jeszcze dam że jak malowałem devilbisem nie jakimś srico to już wyższa półka była to z całym autem bez dachu to mi schodziło z pół godziny, jezeli chodzi o bezbarwny, machałem machałem i machałem, a teraz biore sate sik sik sik i w 5 minutek mam całe auto pomalowane, no czego tu chciec więcej. ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-04-2011, 09:42   

lukashh napisał/a:
... więc nie gadaj ze pistolet za 1000 zł sam sobie wycieniował


Może nie potrzebnie podkręcam nastawienie w tym temacie bo to jednak dział dla amatorów. ;]

Jednak naprawdę trudno jest przejść obojętnie nad takimi opiniami w sytuacji gdy spora liczba zalogowanych tu osób bierze kasę za naprawy samochodów od kolegów rodziny sąsiadów i znajomych ... a że nie ma działalności ... to pisze o sobie AMATOR.

To że nie masz szyldu nie nie usprawiedliwia tandety i badziewia ... a gdy już masz szyld to brak wentylacji, ogrzewania, markowego pistoletu, szlifierki, filtrów powietrza i czystego dobrze oświetlonego miejsca do lakierowania stawia cię w szeregu "komórek", "szop", "stodół" czy "melin". Albo się za to nie bierzesz i to zabawa ... albo się za to bierzesz i pierwszego dnia masz do przeskoczenia dosyć wysoki "próg wejścia" do tego zawodu. :nono:

Chciałbym żebyś zrozumiał, że tu nie chodzi o jakiś bilans tego co ci się opłaca kupić, a co nie i czy tanią szlifierką, czy pistoletem, albo farbą z marketu da się robić naprawy lakiernicze czy nie da się ich robić. ? to zły punkt wyjścia bo oparty o "cwaniakowanie" które w większości i tak obraca się przeciw "cwaniakowi".

Są w tym zawodzie takie elementy wyposażenie bez których możesz zapomnieć o posunięciu do przodu swojej wiedzy zawodowej, czy jakości wykonywanych napraw. Dosadnie i szczerze opisał to @madmax. :) Musisz mieć porównanie tego jak pracować można na markowym sprzęcie i materiałach, a jak na tanim badziewiu. :nono: ... i do tego musisz taki sprzęt i materiały mieć na własność ... bo pożyczanie na chwilę i wyrabianie sobie opinii kończy się tak jak tu opisywał w swoich mega długich postach jeden "@poczochrany" kolega pół roku szukający "pistoletu dla siebie" i wiecznie nie zadowolony z tych markowych rozwiązań.

@lukashh ... "błądzić rzecz ludzka" ... tak jak i to że można się mylić i nie wiedzieć. ;) Nikt nie rodzi się z wiedzą, czy choćby doświadczeniem. Jednak daj sobie szansę na zdobycie pozytywnych doświadczeń bo ich suma składa się właśnie na zawodową wiedzę. Dołącz do grona tych co się doskonale znają na tym co robią .... a nie tych co nie robią zacieków ;)

.... albo poproś o pomoc i radę w malowaniu błotnika, czy zderzaka swojego samochodu, a jak już wyschnie lakier ... to wróć do tego co robisz zawodowo i tam poszukaj dla siebie .... profesjonalnych rozwiązań. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 15-04-2011, 10:10   

Powiem Wam jak to wygląda moimi oczami, może inaczej na to popatrzycie. W nawiasach koszty związane z samą budą.

Lublin - wojewódzkie miasto, ja budowałem rajdowego Kadetta, miał być piękny. Kupiłem 4 czy 5 sztuk, żeby jeden złożyć - jeden z nich był dawcą budy (1500zł) - prawie perfekt. No ale standard trzeba było zrobić (progi i 1 nadkole) i całość w mój wymarzony kolor - czarny metalic. Poszukiwania dość długie, znalazłem jednak znajomego mojego wujaszka, "drogo robi, ale dobrze". U nas - czy dobry czy chukowy majster - wstawienie reperatury pod malowanie to nie drożej jak 400zł, nigdzie. Ok, odstawiłem tam i zapłaciłem 3500zł bez materiałów i miałem z wierzchu (tylko z wierzchu) "pomalowanego" Kadetta w matowo-akrylowo-morkowy lakier z zaciekami. Na starego Kadetta wyłożyłem ponad 5000zł na samą budę, żeby był ładny. Po roku gdzieniegdzie pęka lakier, wychodzi rdza.

Wniosek:
Kupiłem Vectrę na dupowóz, starą, reperaturki błotników do wymiany, cały lakier matowy czerwony akryl (wiecie na pewno o który chodzi ;) )

I teraz tak, mam migomat, sprężarkę pożyczę, a pistolet chcę kupić jakiś niedrogi, bo w żadnym wypadku tego zarobkowo robił nie będę.
I nie o to chodzi w tym wszystkim, żebym miał idealnie wylany lakier bez żadnego polerowania (bo nawet "dobry" majster nie potrafił mi tego zrobić), tylko o to, że po lekturze forum, chciałbym to zrobić wg określonej technologii, żeby mieć pewność, że robota nie pójdzie na marne. A jak do tego wyjdzie ładnie, to się nie obrażę ;)

Po prostu: lakiernikom i blacharzom z Lublina nie ufam, zawsze przed robotą jest piękna gadka, że to i tamto, a wychodzi kupa z włosem.

A czy takim srico jak się postaram (zastosuję się do forumowych teorii) nie wyjdzie (po polerce oczywiście ;) ) ładny lakier? Jeżeli tak, to się będę bardzo cieszył, a jeżeli nie - albo będę 10x próbował, albo po prostu się będę cieszył, że mi to nie zgnije po roku.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-04-2011, 10:28   

Wasyl napisał/a:
A czy takim srico jak się postaram (zastosuję się do forumowych teorii) nie wyjdzie


Pamiętaj tylko o jednym.
To człowiek lakieruje, nie pistolet.
Pistolet to tylko narzędzie, tak jak samochód, lepszy lub gorszy.
A to jak lakierujesz czy jedziesz zależy tylko od Ciebie.
Jeśli uwierzysz tu wszystkim, że sico (taki przykład) nie lakieruje dobrze i zawsze kupa wychodzi, to I TOBIE NIE WYJDZIE.

Na fotce efekt sico.
To lakiernik musi wiedzieć co robi a komfort pracy i jakośc natrysku to juz inna bajka - nie w dziale dla amatorów.

Uwierz i ładnie sobie polakieruj :)
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 15-04-2011, 12:04   

Panowie może żle się wyraziłem w poprzednim swoim poście. Oczywiście sico czy speedway + wprawna ręka = dość ładna powłoka bez zacieków, czasami nawet bardzo ładna, ale tutaj trzeba umieć. Pistolety te nie są tak precyzyjne jak droższe agregaty, więc umiejętności lakierowania mają kolosalne znaczenie, mały błędziek i możesz mieć firankę. Drogie markowe sprzęty znacznie ułatwiają pracę i o to w tym chodzi. Więc wasyl, ty sobie kup coś taniego i poćwicz kilka razy na jakiejś starej masce czy czymś a sam zobaczysz że z każdą próbą dojdziesz do posiomu takiego aby twój błotnik na vectrze wyglądał przyzwoicie. A co tego co robi lukashh to nie mam słów i pytań bo jest to bez wątpienia malarz/lakiernik który nie czyje potrzeby ułatwienia sobie pracy i rozwiajnia się = nie zapracuje sobie na lepszą opinię i będzie stał w miejscu dopóki tego nie zrozumie. Też byłem na tym poziomie i wiem co piszę. Trzeba było 2 lata żebym zaczął chcieć się rozwijać, bo wcześniej uważałem że gazety i pistol za 350zł wystarczą. Dzisiaj nie tknąłbym się gazet. I pomimo że profi lakiernik typu Jacek spojrzy na dzień dzisiejszy z pogardą na mój warsztat to ja wiem że dokonałem wielu kroków aby robić lepiej, bardziej zgodnie z technologią i w miarę możliwości będę się dalej powoli rozwijał.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-04-2011, 14:37   

Wasyl napisał/a:
Lublin - wojewódzkie miasto, ....

Po prostu: lakiernikom i blacharzom z Lublina nie ufam, zawsze przed robotą jest piękna gadka, że to i tamto, a wychodzi kupa z włosem.


... A Ja mieszkam i żyję w centrum Polski i mam o twoim wojewódzkim mieście Lublinie ciut inną opinię :nono:

Dwa obiekty serwisowe to moje dzieło ... Obecnie jeden z blacharzy starej daty stawia ze mną lakiernię i widząc jak robi naprawy blacharskie i podchodzi do tej inwestycji nie mam wątpliwości że nie będzie odwalał maniany ... W kolejce do inwestycji pod koniec roku jeszcze jedna duża blacharnia z lakiernią. Ci ludzie nie planują jakiś gównianych małych budek tylko lakiernie na wysokim poziomie. Nie wiem co z tego wyjdzie i jaką jakość naprawa zaprezentują za kilka lat, ale np. w Renault Nazaruk oglądałem kilka napraw powypadkowych i nie bardzo było się do czego czepiać. :nono:

Pewnie twoje miasto nie rożni się pod względem jakości napraw od każdego innego. Wszędzie są wysokiej klasy fachowcy i obok za rogiem - paproki. Poczytaj forum, a sam zobaczysz. Tu jest tak samo.

A co do twojej decyzji zrobienia samochodu samodzielnie .... Widzisz rzadko ma się pretensje do samego siebie nawet jak będą zacieki i mat. Wtedy zawsze znajdziesz milion wyjaśnień dlaczego wyszło tak, a nie inaczej. :nono: Jednak w twoim przypadku wszystko można ci wybaczyć i we wszystkim pomóc. Ty od początku deklarujesz, że to zabawa, a nie wstęp do organizacji własnego warsztatu lakierniczego.

[ Dodano: 15-04-2011, 14:58 ]
mkautos napisał/a:
... Na fotce efekt sico.


Nie no fajnie fajnie .... tylko sam przyznasz, że na fotce to raczej nic nie widać ;)

Moje zdanie znasz nie raz wymienialiśmy uwagi. Tu nie chodzi o to żeby pistolet rozpylał bo z zasady każdy HP ma szersze możliwości regulacji i uzyskiwania różnych efektów niż HVLP, czy RP. W chwili wejścia do użytki HVLP każdy lakiernik uznał że to szajs.

Spójrz jednak na sprawę ilości zużywanego materiału, pyłu w powietrzu różnic w ilości podawanego materiału środkiem strumienia i końcówkami, oraz tego, że przy lakierowaniu całego samochodu to już trzeba być ekstra specem żeby mieć równomierny efekt powłoki na wszystkich elementach lakierując SICO, FOBO czy innym szajsem za 100 zl .... a powiem ci więcej ... nawet SATA Jet 90 B ;) . wypadła by tu kiepsko w porównaniu z modelem Jet 2000 żeby już nie wspominać o klasykach profesjonalizmu.

Obrońcy tanich pistoletów po prostu się do nich przyzwyczaili i akceptują wszystkie wady takiego malowania. Bardzo rzadko zdaża się tak żeby lakiernik wziął do ręki pistolet markowy, pomalował element i się w nim zakochał :nono: Do tego potrzeba czasu i powolnego przechodzenia z jednego sprzętu na drugi. Testu z takim kolorem z bździakim z klarem emalią ... woda czy konwencją. Wtedy dopiero zaczynasz widzieć jakie problemy formuje ci ten tani SICO i powoli, powoli odchodzi on w zapomnienie. Powoli zmieniasz zdanie i opinię.

Nie znam nikogo kto by malował markowym sprzętem, a jak ten się zużył z pełną świadomością kupił sobie SICO. Człowiek szybko przywyka do luksusu. Samochód bez klimy mniej pali i jest tańszy ... ale jak dwa sezony pojeździsz z klimą to raczej nie przyjdzie ci do głowy kupić nowy ... bez klimatyzacji ... ale oczywiście oba docierają z punktu A do punktu B. Pistolet lakierniczy służy do lakierowania. Było by raczej dziwne gdyby SICO w ogóle tego nie robił tylko np odtwarzał pliki mp3 , albo stał na półce i budził cię do pracy sykiem powietrza :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-04-2011, 19:28   

PROJEKTER napisał/a:
Nie no fajnie fajnie .... tylko sam przyznasz, że na fotce to raczej nic nie widać

Bo nie chodzi o to aby pokazać jakieś mega cuda.
Początki są różne, zrozumienie przychodzi z czasem.

Jednak popatrz na pistolety ??? amatora ??? bo niewiem jak się nazwać z tamtego okresu.
Czy tak wyglądają gówniane pistolety co tragicznie sikają farbą... i w związku z tym tyle razy się pomyliłem pracując nimi ???
Nie widziałem że wychodzi kupa ???

To są zwykłe pistolety dla amatora, aby zacząć przygodę z lakiernictwem.
I ja w tym nic dziwnego nie widzę.
 
     
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 15-04-2011, 20:31   

mkautos, dzięki za miłe słowo :)
michalLbn, masek u mnie pod dostatkiem, zacznę ćwiczyć na nich
PROJEKTER, wiem, że są i u mnie profesjonaliści, to nie ulega wątpliwości - nie chciałem nikogo urazić, ale ja po prostu na takich nie trafiłem :(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
xeq
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 60
Skąd: łuków
Wysłany: 16-04-2011, 08:05   

Ja wiem po sobie, nie lakieruje nie wiem ile jest to sporadycznie, bo robię głownie na praktykach ale jeżeli jakis kumpel ma coś do poprawek, w aucie skoterze, to bardzo chetnie robie to sam, i jak narazie lakieruje kumpla 5 czy 6 skóter i jestem pod wrażeniem tego co sie sam nauczyłem, nigdy nie widziałem praktycznie jak sie lakieruje, wiekszości dowiaduje sie z tego forum:)

[ Dodano: 16-04-2011, 08:06 ]
Postaram sie w jakis sposo zrzucic fotki ze skótera który pomalowalem, i ocenicie moje prace:)

[ Dodano: 16-04-2011, 08:15 ]
A i zapomniałem dodać jeszcze jedno, sam chciałem zakupić teraz sprzet ivaty, ale poszłem do sklepu i sam sprzedawca mi to odradzil, mimo wiekszego zysku na pistolecie ivata polecił mi ten jezeli mam narazie malowac sporadycznie, i szczerze jak zakupiłem ten pistolet i po 1 lakierowaniu nim jestem bardzo zadowolony, chodzi o tego speedwaya i wydaje mi sie ze duzo lepiej lakieruje własnie ten pistolet niz sico rp green, albo to ja sie poprawilem:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kondraxk
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 4
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 19-04-2011, 16:20   

Mam do polakierowania plastiki moto, powierzchnia całkowita stosunkowo nieduża. Na chwilę obecną lakierowania nie planuję robic częściej niż raz do roku. Rozważam wstępnie 2 gany:

Air Gunsa AZ3 HTE2 ( HTE nie znalazłem ) i Star Evo-t.

Z tabelki wynika, że Air Gunsa od 1.0 do 1.5 zadowoli się wiatrem 200 l/min. Podobnie ze Starem, piszą o zapotrzebowaniu 150 l/min, czyli 200 na wyjściu sprężarki miałoby wystarczyc. To fantazja sprzedawcy czy fakt?

Który z tych dwóch jest lepszy? Ma ktoś z Was używany, w dobrym stanie, niepotrzebny/zbierający kurz i może odpsrzedac?

Jednym i tylko jednym ganem z tych linków da się osiągnąc dobry efekt na wszystkie warstwy od pzp po klar, czy powinienem dokupic drugi? Pytanie jest podyktowane względami finansowymi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukashh
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 7
Skąd: Ślask
Wysłany: 19-04-2011, 22:53   

Wasyl, kolega PROJEKTER ma podejscie do sprawy takie ze jak masz sobie pomalowac slotnik od skutera to musisz mies pistolet saty, air gunsa cokolwiek innego byle by byl drogi. malo tego. musisz swoj garaz wylozyc conajmniej plytkami, wszystko okleic folia ( wtedy bedziesz tylko paproch), zrobic cudaczna wentylacje kupic kombinezon za 500 zl maske za drugie 500 weze i kompresory nie wspomne, a najlepiej pod ten blotnik kupic komore lakiernicza za 500 tys

zostane zrownany z ziemia ?? trudno, wiem ze wydajac na element 200 zl u mnie da sie zrobic tak samo jak za 500
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2011, 22:59   

lukashh napisał/a:
zostane zrownany z ziemia ?? trudno

To co robisz to nie jest najlepszy pomysł na czerpanie wiadomości z forum.
Warn.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-04-2011, 23:05   

lukashh napisał/a:
... wiem ze wydajac na element 200 zl u mnie da sie zrobic tak samo jak za 500


... bo nie masz o tym zielonego pojęcia ... a zachwyca się twoimi robotami kumpel z klasy twoja dziewczyna i pewnie niedowidzący sąsiad. Siedem postów i już masz wrogów :nono: ... a wystarczyło poczytać posty ... a nie kombinować jak owinąć gówno sreberkiem. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 20-04-2011, 07:57   

lukashh napisał/a:

zostane zrownany z ziemia ?? trudno, wiem ze wydajac na element 200 zl u mnie da sie zrobic tak samo jak za 500


Może mówisz o lakierze na którym nie ma zacieków. To nie to samo co profi robota. Za 200zł mało kto daje kompromisowo dobre materiały lakiernicze, nakłada epoksyd i pzp. Nawiasem mówiąc ja jestem jedyny na ponad 10 warsztatów w swojej okolicy kto nakłada epoksyd i pzp, oraz używa podkładu akrylowego droższego niż 40zł. Nie robię zacieków a mimo to potrafię zachować odrobinę samokrytyki i odróżnić prace które prezentuje np. Jacek od swoich prac, bo wiem że bez profi sprzętu nie będę robił na jeszcze lepszym poziomie niż obecnie. Zaraz być może odezwie się mk autos, bo on komory nie ma i wychodzi mu lustro, ale to jakiś wyjątkowy człowiek, normalnie zawsze jest co wyciąć pomimo że są to malutkie śmietki, trochę ich jest. A ja chcę dojść do etapu lakierowania aut bez polerki.

[ Dodano: 20-04-2011, 08:02 ]
kondraxk napisał/a:
Mam do polakierowania plastiki moto, powierzchnia całkowita stosunkowo nieduża. Na chwilę obecną lakierowania nie planuję robic częściej niż raz do roku. Rozważam wstępnie 2 gany:

Air Gunsa AZ3 HTE2 ( HTE nie znalazłem ) i Star Evo-t.

Z tabelki wynika, że Air Gunsa od 1.0 do 1.5 zadowoli się wiatrem 200 l/min. Podobnie ze Starem, piszą o zapotrzebowaniu 150 l/min, czyli 200 na wyjściu sprężarki miałoby wystarczyc. To fantazja sprzedawcy czy fakt?

Który z tych dwóch jest lepszy? Ma ktoś z Was używany, w dobrym stanie, niepotrzebny/zbierający kurz i może odpsrzedac?

Jednym i tylko jednym ganem z tych linków da się osiągnąc dobry efekt na wszystkie warstwy od pzp po klar, czy powinienem dokupic drugi? Pytanie jest podyktowane względami finansowymi.


Pistolet star evo-t posiadam od 2 lat, regularnie go używam wymiennie ze swoją satą, obydwa lakierują ładnie, rozpylanie materiału na całej szerokości jest równe, jak za tą ceną to dobry gun, dla amatora super. U mnie sprawdza sie w użytku profesjonalnym. Działa i nic się w nim nie zużyło jeszcze. W porównaniu do pistoli za 100zł to niebo a ziemia, choć sata jest dokładniej wykonana i od razu inaczej leży w ręce, tego stara sobie chwalę. Warto poczekać na opinie użytkowników air gunsy bo to podobno dobry sprzęt jak za tą cenę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-04-2011, 10:23   

:killer: Niestety jeżeli chodzi o mnie i moją opinię na temat pistoletów za 100 czy nawet 400 zł to się już ona nigdy niezmienni ... Takie pistolety to syf i nawet dedykowanie ich dla amatora do malowania skutera nie spowoduje że syf będzie teraz akceptowalny. Niezmiennie zadziwiają mnie ci z forumowiczów którzy chcąc spróbować .. piwka kupują sobie browar.

Jak to pistolet "na raz" to szkoda się w ogóle angażować w dywagacje co jest lepsze od czego ... a jak to pistolet na kilka malowań ... to nie zmieniam zdania ... Te tanie to syf !

.... i oczywiście słowo komentarza dlaczego jestem uparty jak osioł ?

bo Panowie amatorzy i zwolennicy tanich rozwiązań ... ten "Osioł' był tam gdzie wy teraz .... w czarnej "dupie niewiedzy" ... a teraz jest tu gdzie Wy może dotrzecie jak wykażecie się otwartym na wiedzę umysłem i spostrzegawczością w dostrzeganiu różnic. ... wychodząc z poziomu odróżniania kolorów samochodów i przechodząc do postrzegania budowy powłok dekoracyjnych na tych samochodach.

Oczywiście .... zielone światło do zakupu wszystkiego co tanie na allegro dla tych co generalnie mają to lakierowanie w tyłku .... ale na chwalenie waszych pomysłów to raczej nie liczcie ...

To czy macie kasę na normalny sprzęt do wykonania zadania na akceptowalnym poziomie, czy nie macie to mnie Panowie początkujący lakiernicy już G ... obchodzi. W TEJ BRANŻY tani sprzęt i materiały - to SYF. Markowe wyposażenie można też kupić taniej tylko trzeba się postarać, a nie "iść po linii najmniejszego oporu". :glupek:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 20-04-2011, 13:06   

Uważam że wejście na allegro i zakupienie tam jakiegoś taniego szajsu nie wymaga opinii fachowców na tym forum.
Po prostu kupujesz i cieszysz sie tym co sobie sprawiłeś na własną odpowiedzialność .
Takiego typu posty tylko zaniżają profesjonalizm tego miejsca .
Uważam że dylematy tego typu wyjaśnione były w poprzedniej epoce istnienia tego forum

Wszelkie wnoszenie informacji na te strony lakiernika powinny iść z czasem rozwoju tejże branży ,bądź skupiać sie na coraz to głębszych zajściach w procesach lakiernictwa.

Również tyczy się to projektowania i budowy warsztatu branży motoryzacyjnej.
Wszystko co miało być ,zostało na początku opisane .
Tu powinny być poruszane niejasności bardziej skomplikowane ,lub wyciągane na wierzch nowości spośród prawa i przepisu budowlanego .

Dlatego wszystkich niezadowolonych z funkcjonowania forum ,słowa krytyki proszę zachować dla siebie .

My brniemy dalej ! !!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-04-2011, 15:02   

@baqo ... absolutnie pozytywnie mnie zaskakujesz od pierwszego postu ... po tym jak po krótkiej przerwie do nas wróciłeś :)

Oczywiście - znów masz całkowitą rację. ... i gratuluję nowej ( starej ) funkcji. :koncert:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kolar
Wyjadacz


Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 125
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Szczyrzyc
Wysłany: 20-04-2011, 23:16   

Z punktu patrzenia człowieka który ma stycznosc od kilku miesiecy z lakiernictwem róznica pomiedzy Sico a Air gunsą jest naprawde spora i wyobrazam sobie co potrafi naprawde markowy sprzet w rece ogranietego człowieka i powiem tylko ze kto sie nie rozwija ten sie cofa :D Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Andix
uzależniony od forum


Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 364
Punkty: 1/2
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 22-04-2011, 01:59   

Panowie a co z amatorami?? czy oni już są zacofani kupując tanie pistolety? od czegoś trzeba zaczynać i ciągle piąć się wyżej tak? czy jak ktoś nie ma lakierni a chce spróbować swoich sił w lakiernictwie to ma zrezygnować? może dziecku zamiast rowerku, motorynki dać od razu ścigacza? niech pójdzie z biegiem czasu OD RAZU! zły przykład? przecież trzeba nauczyć się jeździć na dwóch kołach aby jeździć na motorze :D tak samo jest ze wszystkim... trzeba używać np Srico aby później robić Satą i w dostrzec to że tani sprzęt jest gównem... czy za młodu matka nie mówiła ''synu to jest złe dla Ciebie'' a mimo to nie słuchało jej się w danej sprawie ponieważ trzeba samemu się sparzyć? to samo jest z pistoletem... czy ja źle mówię?? ...zapytaj specjalistów... ale po co pytać? skoro wszystko już było wałkowane opcja SZUKAJ a taki młokos sam wie czego ma szukać ?? :D Panowie lakiernicy od czego Wy zaczynaliście?? tylko tak szczerze ;) niech każdy się wypowie. Forum przeglądam codziennie wiele razy. Nowy użytkownik po co się rejestruje Tu ? przecież jest zacofany od razu spalony... nie ma sprzętu nie ma wiedzy a to forum dla ludzi PRO jest! :D a gdzie wyrozumiałość?? w warsztacie w którym pracowałem Cenzura pistolet za 250 zł zarobił na sate! PO CO JEST POMOC DLA AMATORÓW ?? usunąć w cholerę skoro wszyscy idziemy do przodu każdy ma potrafić lakierować :glupek: od urodzenia. WSZYSCY JESTEŚMY LUDŹMI jeden wie lepiej drugi mniej... PO TO JEST FORUM ABY POMAGAĆ A NIE ODRADZAĆ I ZNIECHĘCAĆ i może jutro obudzę się z paskiem na dupie albo z obszerną wypowiedzią na mój temat że jestem baranem ale co pomyślałem to napisałem :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-04-2011, 07:10   

Akurat mówienie czy pisanie wprost tego co się myśli ... jest raczej wadą społeczną a nie zaletą ;) Użyte przez ciebie porównania do motorku i rowerku mają się tu nijak. Celniej byłoby zapytać czy wolisz kupić dziecku motorek w markecie z CHRL marki "nomame" czy np używaną Yamachę do której są wszystkie części, serwis i ma ona doskonałą opinię wśród wielu użytkowników ... a ten "noname" spotyka się z falą krytyki ... tylko jest tani. :nono:

Masz rację ze każdy kiedyś od czegoś zaczynał ... tylko kolego czasy się zmieniają. Kiedyś ( lata 80 - 90 ) to profesjonalnych lakierników było w tym kraju może kilka setek ... a teraz jest kilka tysięcy ... kiedyś mało kto bawił się we własnym garażu w lakiernictwo bo nie miał dostępu do .... niczego, a teraz robi to kilka tysięcy facetów ... nawet kilka dziewczyn. ;) ... jest docelowy niezorientowany w temacie odbiorca jest też cwany dostawca tanich rozwiązań ;) .

Nie musisz słuchać rad własnych rodziców ... jeżeli "trują" nie mają autorytetu i jedną nogą są w czasach które już minęły .... Gorzej jak olewasz ich rady, a to ludzie mocno osadzeni w realiach tego o czym mówią i do tego osobiście popełnili błędy przed którymi starają się ciebie ustrzec.

Na tym forum zbyt często brak pieniędzy na inwestycje zasłania się sformułowaniem ... JESTEM AMATOREM. Tzn. kim ? .... bo 80% tych "amatorów" dorabia sobie na boku w tej branży. I widzisz @Andix to już jest irytujące, bo jak sięgasz po narzędzia do zarobkowania to gówniany pistolet się do tego nie nadaje ... a jak faktycznie jesteś amatorem i to tylko przygoda ... to po co pytasz na PROFESJONALNYM forum BRANŻY LAKIERNICZEJ o opinie ? Kup na co cię stać i ciesz się z tego jak stwierdził celnie @baqo.

Ja to napiszę za siebie ... TO MOJA OPINIA i administrator czy moderatorzy mogą tu umieścić własną ... ale wiesz co @Andrix ? ... wolałbym żebyś jako amator nie zadawał tu tysięczny raz pytań o pistolet za 100 zł ... i jakiego papieru użyć do matowania pod cieniowanie ... tylko wszedł na to forum jak będziesz już wiedział takie podstawowe rzeczy. Powtarzanie w kółko tych samych informacji jet najpierw irytujące, potem zaczyna wkurzać ... a jak amator jeszcze zaczyna się z tym spierać to już jest mega wkurwiające. ;) .... Publiczne forum ... możesz pytać o co chcesz. Nie zapominaj jednak, że ten portal ma tylko mały dział dedykowany amatorom. :nono:

To nie jest Forum dla tych co zaczynają swoją przygodę z lakierowaniem. Jak tak się stanie, że to będzie portal dla początkujących to będzie się on kręcił wkoło własnego ogona ... latami ... bo panowie amatorzy mają zawsze te same pytania i ciągle je zadają ... i co zrobisz @Andrix jak już będziesz umiał lakierować ? Gdzie zapytasz o nurtujące cię bardzo skomplikowane i złożone problemy techniczne, lub chemiczne ?

Jeżeli cię nie stać na takie hobby jak lakiernictwo to się za to nie bierz ... a jak się już bierzesz i pytasz co i jak to nie oczekuj że specjaliści / zawodowcy w tej dziedzinie wyślą cie do Castoramy po narzędzia i dwa regały obok po materiały lakiernicze :glupek:

Efektem takich durnot jest potem stwierdzenie jednego z twoich kolegów ze jak sobie zrobił zestawienie budżetu inwestycyjnego na wyposażenie garażu w porównaniu z ceną usługi w warsztacie to wyszło na to że na wszytko go stać i jeszcze ma kasę ma materiały :glupek: .... i to jest własnie groźne dla twojej przyszłości @Andrix i pierwszych kroków jakie stawiasz w tym zawodzie ... bo z gówna się nie wychodzi ... a jak się to komuś udaje to potrzebuje on dużo siły i ogromnych pieniędzy ... bo powiększonych o to co teraz pójdzie na złom ... a przy mądrych wyborach mogło by służyć ci przez dziesiątki lat .:nono:

Poczytaj w archiwum wszystkie spory specjalistów na tym forum ... z przed roku, czy dwóch i ... opinie tych samych socjalistów dziś ;) ... Wtedy zrozumiesz do czego teraz próbujesz namawiać i jak nieodpowiedzialna jest twoja wypowiedź.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 22-04-2011, 09:07   

Przyjmijmy panowie że pomimo iż wiemy że pistolet za 100zł jakoś lakieruje to nie doradzamy ich nikomu. Jako profesjonaliści nie wkopujmy innych w to od czego sami zaczęliśmy, bo po własnych doświadczeniach wiemy że to nie są dobre pistole i mając tę wiedzę możemy albo komuś odradzić zakupu takiego czegoś, albo nic nie pisać. Chodzi o to aby amator wybrał sam na własną odpowiedzialność jeżeli już musi lakierować a nie stać go na nic innego. Wogóle pytanie o wybranie pistola z pośród kilku po 100zł to porażka, bo wszystkie to tanie badziewie. Da się markowy sprzęt przy lepszej jakości, krótszym czasie aplikacji przeżyje 123 speedwaye, więc może juz lepiej nie doradzajmy takich pistoli. Choć ja nadal twierdzę że są stosunkowo tanie pistole które można polecić amatorom bo jakość aplikacji i wykonania jest spoko. Ale wtedy pytanie powinno być jaki pistolet do 400-500zł.

Albo po prostu uprzedzajmy potencjalnego nabywce o wadach takiego pistola,łącznie z niską trwałością, niech kupuje na własną rękę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Andix
uzależniony od forum


Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 364
Punkty: 1/2
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 22-04-2011, 12:36   

Jak tylko wstałem i zalogowałem się na forum wiedziałem że będzie tu obszerna wypowiedź PROJEKTER-a ;) dziękuje za nią i za czas który poświęciłeś na pisanie jej. Oczywiście kłócił się nie będę gdyż nie mam takiej wiedzy dobrze to wyjaśniłeś. Ale wchodzimy w Pomoc dla amatorów ---> JAKI PISTOLET DO 100ZŁ DLA AMATORA? a w nim 434 odpowiedzi a powinna być tylko jedna odpowiedź i to wielkimi literami - NIE MA DOBREGO PISTOLETU W TEJ CENIE PONIEWAŻ WSZYSTKO TO GÓWNO! i co się później dziwić że padają pytania czy lepszy Sico czy Fobo a może Yato? skoro właśnie jest taki temat to porównujemy pistolety do 100zł :killer: ''Albo po prostu uprzedzajmy potencjalnego nabywce o wadach takiego pistola,łącznie z niską trwałością, niech kupuje na własną rękę'' a nie lepiej wszystkie stare posty wywalić i zmienić nazwę Jaki pistolet do 400-500zł dla amatora? wtedy głupie pytania nie będą miały miejsca... bo jeżeli tego się nie zrobi ciągle tak będzie! sam zaraz wejdę i zapytam o radę jakiego koloru mam Sico wybrać i wasza w tym głowa aby mi doradzić i NIE MA że ktoś poda mi pistolet za 500 zł BO W TEMACIE JEST DO 100zł! ;) a jak wiadomo one nie lakierują. Nie ma też odpowiedzi że to gówno... wiec po co wałkować znów to samo?? jak iść do przodu to iść ;] może by to jakoś zmienić?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-04-2011, 14:48   

Andix, Raz tak ,raz tak ???To w końcu do jakiego wniosku doszedłeś???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-04-2011, 15:23   

@Andix ... teraz pozostaje przyznać ci rację. Masz rację :)

Ma ją także w całości swojego postu @michalLbn celnie ujmując ten problem pistoletów dla amatorów czy pistoletów za 100 ... Jedna mikro uwaga do tej wypowiedzi ... Najlepiej byłoby w ogóle rozmawiać o akceptowalnych pistoletach dla amatora i tych profesjonalnych pomijając ich ceny. Po pierwsze te są bardzo różne w rożnych miejscach a po drugie cena to żaden wyznacznik aspektów technicznych ... i co zrobić z tymi postami jak Polska wejdzie do strefy Euro ? :) ... albo SATA czy ITW wprowadzi promocję ... wszystkie modele po 25 Euro :) :) :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Andix
uzależniony od forum


Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 364
Punkty: 1/2
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 22-04-2011, 15:49   

baqo napisał/a:
Andix, Raz tak ,raz tak ???To w końcu do jakiego wniosku doszedłeś???
rozumiesz co ja napisałem?? ;) do takiego że czytając artykuł o Sico po namyśle zakupiłem go... jak w temacie ''pistolet do 100zl'' dlaczego taki temat istnieje?? przecież powinien on zostać zamknięty takie ''pistolety'' nie są godne aby nawet tu wspominać o nich... Dlaczego to nie jest jeszcze w koszu? i po co dyskutować na ich temat? przecież forum zrobiło się Pro ostatnio... radzę zastąpić to pistoletami od 400-500zł. A co z amatorami? Może przy rejestracji na lakiernika.info.pl powinna być ankieta z pytaniami tak ze 20 pytań i dopiero po jej wypełnieniu prawidłowymi odpowiedziami będzie można się zarejestrować ? :D a pytania związane z lakiernictwem... taka dodatkowa ochrona przed amatorami. Czy oni już tu nie mają miejsca ? ilu z was drodzy koledzy robi po szopach? :) szczerość to podstawa... a gdzie na forum temat o ustawieniu pistoletów jest? miałem problemy z ustawieniem srico ale nie zwróciłem się do was o pomoc bo znałem odpowiedź.. że to gówno. Dopiero napisałem do kolegi mkautos-a na PW i on mi wszystko ładnie opisał! krok po kroku.. otrzymałem konkretną odpowiedź o zasadzie działania pistoletu. Takich ludzi powinno być tu więcej... zwykły pistolet za 100 zł działa zupełnie prawidłowo na dzień dzisiejszy jako amator jestem zadowolony. Nie wiem jak będzie z trwałością. Wiecie wolałem do niego na Pw napisać aby nie zaniżać nowego Pro... forum :) co z tego że kupił bym pistolet za 500 zł a co z jego ustawieniami? on bardziej mi pomógł swoją wiedzą niż droższy gun... Może ja swoimi postami zaniżam tu poziom? :( ktoś podpiął temat z gunami za 100 zeta a Wy piszecie od 400 do 500 w tym temacie :D mkautos połowę swoich prac zrobił właśnie takimi pistoletami czy patrząc na jego galerie można wywnioskować gdzie on to robił i czym? :) czy po moim poście znów będę miał obszerną wypowiedź co napisałem źle? a może ten czas poświęcić na opisanie czegoś nowego np regulacja guna żeby taki leszczyk jak ja i wielu innych nie pisał do ludzi na PW aby mu wyjaśnili? :) ale nie ważne... ale jak będę już miał tą Satę oczywiście zarobie na nią np zbierając puszki (bo nie lakierując tanim gunem znajomym ponieważ nic nie wyjdzie z tego) to będę też pro? bo ja chce być nim :haha2: wszystkie słowa związane z amatorką wywalić :D niech niech nie będzie niczego hehe :P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-04-2011, 17:24   

Andix napisał/a:
Ale wchodzimy w Pomoc dla amatorów ---> JAKI PISTOLET DO 100ZŁ DLA AMATORA? a w nim 434 odpowiedzi a powinna być tylko jedna odpowiedź i to wielkimi literami - NIE MA DOBREGO PISTOLETU W TEJ CENIE PONIEWAŻ WSZYSTKO TO GÓWNO!

Widzisz Andix, ...nikt nie chce być nieuprzejmy aby napisać wprost tak jak Ty to zrobiłeś że pistolety za 100 zł nie nadawaną się dla amatorów ani dla początkujących...tutaj trzeba zadać sobie pytanie ?...kto to jest amator, a kto to początkujący??chociaż to nie zmienia faktu że ani dla jednego ani dla drugiego taki pistolet jest nic nie warty..w moim przekonaniu amator w tym wypadku lakiernictwa, to pasjonat pracujący wiele tygodni a nawet wiele miesięcy nad swoim niepowtarzalnym dziełem, a żeby takie dzieło było uwieńczone sukcesem, tacy pasjonaci pracują na sprzęcie niejednokrotnie przewyższającym klasą sprzęt na którym pracują zawodowcy w normalnych lakierniach...ponadto taki amator może być lepszym fachowcem i lepiej wykonywać ten kunszt aniżeli niejeden zawodowy lakiernik pod warunkiem ze wykonuje go zgodnie z technologią i odpowiednim przeznaczonym do tego sprzęcie...co do tzw. początkującego...początkujący to w moim przekonaniu ktoś kto chce nauczyć się tego zawodu i go wykonywać zarobkowo, i takich jest bardzo wielu...teraz zwrócę się do tych którzy są użytkownikami forum od bardzo dawna i śledzą je codziennie, niech potwierdzą...ile jest pytań, DLACZEGO mam źle rozlany lakier?...DLACZEGO lakier mi gazuje??...DLACZEGO zrobiły się zacieki...DLACZEGO mam chmury na bazie..DLACZEGO pistolet po kilku lakierowaniach ma nierówny strumień albo puszcza powietrze bokiem itd. itp...nie było jeszcze chyba ani jednej rzetelnie wyrażonej pozytywnej opinii na temat tanich pistoletów i produktów przez nie nanoszonych ...teraz zwrócę się do tych którzy mają odwagę i z pełną odpowiedzialnością polecają początkującym pistolety za 100, czy 200 zł....DLACZEGO polecając te tanie pistolety i odbieracie w ten sposób tym ludziom radość z wykonywania tego zawodu i satysfakcje z poprawnie wykonanej pracy?? DLACZEGO OGRANICZACIE możliwości rozwijania się w pozytywnym kierunku ! ..nie rozumiem jak można malując tanim pistoletem, nie mając kompletnie żadnego porównania do możliwości aplikacyjnych markowych pistoletów polecać tani pistolet i krzywdzić w ten sposób kolegów zniechęcając ich, ich niepowodzeniami wynikającymi ze złej aplikacji produktów do wykonywania tego rzemiosła ...

Może faktycznie Andix, masz rację....ten temat trzeba zamknąć raz na zawsze... może w ten sposób, w jakimś niewielkim stopniu zredukuję ciężar brzemienia odpowiedzialności jaki na mnie po części spoczywa za treści tu wypisywane...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne