lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie zacisków - podkład maskowanie faktury
Autor Wiadomość
VanDyke
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-09-2016, 13:49   Malowanie zacisków - podkład maskowanie faktury

W wiekszości malowanych zacisków, które widziałem nie podoba mi się występowanie faktury metalu. Wg mnie szpeci to trochę taki zacisk, zarówno wizualnie jak i w dotyku. Szczególnie na jasnych kolorach.
Chciałbym aby moje zaciski po piaskowaniu, zostały pokryte podkładem który zamaskuje fakturę metalu. Następnie tak przygotowany zacisk zostałby pokryty farbą proszkową.
Chodzi mi o uzyskanie efektu takiego jak na fabrycznych elementach z fabryki, zacisk powinien być gładki. Czy ma ktoś doświadczenie w malowaniu takich elementów i fachowym językiem opisał czego właściwie oczekuję i gdzie mogę to zrobić :)

Druga sprawa to kolor zacisków. Znalazłem informacje, że istnieją poliuretanowe farby proszkowe imitujące chrom. Być może zdecydowałbym się na taki eksperyment. Mam informację, że poliuretanowa farba chrom jest miekkim proszkiem i wymaga nałozenia dodatkowego lakieru bezbarwnego aby chronić przed zarysowaniem. Czy ma sens robienia tego na zacisku hamulcowym? Jeżeli tak to jak wyglądałaby procedura malowania takiego zacisku? Podkład, farba, bezbarwny?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 01-09-2016, 14:02   

Zaden podkład nie zamaskuje niedoskonałości odlewu, bo o tym mówisz. Jedyne co można zrobić to wyszlifować widoczne powierzchnie. Zrobić to może każdy kto ma dużo czasu i podstawowe narzędzia lakiernicze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
VanDyke
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-09-2016, 14:02   

Tutaj przykład czego oczekuję. Zacisk idealnie gładki, bez faktury metalu. Lakier to jednorodna warstwa. Jeżeli takie coś wychodzi z fabryki to musi istnieć jakaś technologia, która pozwala uzyskać taki efekt

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 01-09-2016, 15:49   

Istnieje taka technologia a cena to porsche.

[ Dodano: 01-09-2016, 15:59 ]
zwroc uwage ze jest on odlany w jednym kawalku z aluminium - jego stopow mniejsza juz o technologie, a jego zewnatrzna strona nie wyglada jak zwykly zacisk- fabrycznie jest gladka bez rantow i kantow. Ciezko bedzie ci uzykac taki efekt ale dla wytrwalego ...... ;) Z czego jet ten zacisk?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
VanDyke
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-09-2016, 18:11   

Spodziewałem się, że na forum udzielają się profesjonaliści i uzyskam odpowiedź na takim poziomie. Rozwiązanie okazało się bardzo łatwe, wręcz banalne więc tym bardziej dziwią mnie Wasze propozycje.
Temat do zamknięcia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-09-2016, 20:41   

Chodzilo ci o strukture metalu, która zostaje na zacisku po piaskowaniu , lub która jest farbczyna . rozszlifowac na gladko albo oddac do Lakierowania proszkowego gdzie posiadaja podklady, które wypelniaja bardzo grube nie rownosci.

Troche szacunku do kolegi, ciesz sie ze probowal ci pomoc za "darmo" wystarczylo nakierowac go bardziej na pytanie bo widocznie nie zrozumial.

PS: odpowiedz, dostales w pierwszym komentarzu, fachuro.
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 01-09-2016, 21:41   

Boxxing, Jak to czytałem też miałem, takie wrażenie jak by chciał , zrobić tumanów z ludzi.

Ja mam dla niego rozwiązanie,proponuję udać się do lakierni proszkowej tam mu wszystko pięknie wytłumaczą,na pewno za darmo. :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne